Байер (Леверкузен) се върна на върха на класирането на Бундеслигата, след като се наложи с 3:0 над Хофенхайм като гост в мач от 19 кръг. “Аспирините” временно бяха отстъпили челната си позиция на Байерн, който вчера победи Вердер с 3:2.

Тони Кроос бе герой за тима на Юп Хайнкес, след като отчете с гол и две асистенции. В 11-ата минута той асистира за първото попадение на Сами Хупия в Бундеслигата, а в 51-ата сам покачи на 2:0. 10 минути преди края Кроос подаде и за попадението на Мануел Фридрих.

След изиграването на 19 кръга Байер (Леверкузен) е единственият отбор в Бундеслигата без загуба и има аванс от две точки пред Байерн на върха на класирането./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
От 22 януари (петък)
Фрайбург – Щутгарт 0:1
0:1 Чиприян Марика (41)

От 23 януари (събота)
Вердер – Байерн 2:3
1:0 Аарон Хънт (10), 1:1 Томас Мюлер (25), 1:2 Ивица Олич (35), 2:2 Уго Алмейда (75), 2:3 Ариен Робен (78)

Бохум – Шалке 04 2:2
0:1 Висенте Санчес (5), 0:2 Кевин Курани (42), 1:2 Вахид Хашемян (82), 2:2 Станислав Шестак (90)

Майнц – Хановер 1:0
1:0 Андре Шюрле (7)

Нюрнберг – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Кристиан Айглер (27), 1:1 Бенджамин Кьолер (40)

Херта – Борусия (Мьонхенгладбах) 0:0

Борусия (Дортмунд) – Хамбургер 1:0
1:0 Нелсон Валдес (36)

От 24 януари (неделя)
Волфсбург – Кьолн 2:3
0:1 Кевин Пецони (7), 1:1 Кристиан Гентнер (21), 1:2 Себастиан Фрайс (57), 2:2 Рикардо Коща (59), 2:3 Адил Чихи (74)

Хофенхайм – Байер (Леверкузен) 0:3
0:1 Сами Хуупия (11), 0:2 Тони Кроос (51), 0:3 Мануел Фридрих (80)