РБ Лайпциг сътвори феноменален обрат и победи с 3:2 като гост шампиона Байер (Леверкузен) в изключително голово шоу от 2-рия кръг на Бундеслигата. “Аспирините” поведоха с голове на Джереми Фримпонг в 39-ата минута и Алехандро Грималдо 45-ата, но “червените викове” заиграха страхотно и вкараха три безответни гола чрез Кевин Кампъл дълбоко в добавеното време на първото полувреме и Лоис Опенда на два пъти през втората част.

По този начин бе сложен край на феноменалната серия на тима на Чаби Алонсо от 35 поредни мача без загуба в първенството. През изминалия сезон Байер (Леверкузен) допусна само едно поражение и то бе на финала в Лига Европа, загубен от Аталанта с 0:3. Шампионите остават с 3 точки след първите два кръга, докато РБ Лайпциг записа втора поредна победа.