Байер (Леверкузен) влезе в Зона Шампионска лига, след като се наложи с 1:0 над Фрайбург в мач от 23 кръг. С този успех „аспирините“ се изкачиха на четвърто място в класирането, възползвайки се от загубите на Шалке 04 и Аугсбург. Симон Ролфес вкара единствения гол в мача в 33-ата минута, когато от точката на дузпата стреля точно в мрежата, след като вратарят на гостите не изби добре центриране отдясно.

Хофенхайм се наложи с 2:0 над Майнц и се затвърди на седмото място. Кевин Воланд откри резултата в 55-ата минута, след като в чиста позиция получи топката от Роберто Фирмино при контраатака. Ойген Полански удвои в 76-ата минута след асистенция на Андреас Бек.

Херта излезе над зоната на изпадащите след домакински успех с 1:0 над Аугсбург. Саломон Калу вкара единствения гол в мача две минути преди края на редовното време. Последният в класирането Щутгарт направи 1:1 като гост на Хановер, като и двата тима завършиха с по 10 души. Кристиан Гентнер даде аванс на швабите в 52-ата минута, а в 70-ата Ларс Щиндъл изравни. В края на мача Щиндъл и Мартин Харник от Щутгарт получиха червени картони.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
27.02.15
21:30 ч.
Байерн – Кьолн 4:1
1:0 Бастиан Швайнщайгер (3), 2:0 Франк Рибери (10), 2:1 Антъни Уджа (45+2), 3:1 Ариен Робен (67), 4:1 Роберт Левандовски (74)
28.02.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 3:0
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (78), 2:0 Хенрик Мхитарян (79), 3:0 Марко Ройс (86)
Хофенхайм – Майнц 2:0
1:0 Кевин Воланд (55), 2:0 Ойген Полански (76)
28.02.15
16:30 ч.
Хановер – Щутгарт 1:1
0:1 Кристиан Гентнер (52), 1:1 Ларс Щиндъл (70)
28.02.15
16:30 ч.
Херта – Аугсбург 1:0
1:0 Саломон Калу (88)
28.02.15
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 41 победи за Хамбургер