Кьолн се закотви в зоната на изпадащите, след като загуби с 2:3 местното дерби с Байер (Леверкузен). Срещата бе двубой от 15 кръг на Бундеслигата.

Патрик Хелмес откри резултата за “аспирините” в 21-ата минута, но само шест по-късно “козлите” изравниха чрез Педро Жеромел.

Транкило Барнета в 55-ата минута и Щефан Райнарц в 61-ата дадоха добър аванс на домакините от Леверкузен, но в 65-ата резервата Мартин Ланиг запази интригата до края на мача с гола си за 2:3.

Успехът прати Байер (Леверкузен) на трето място с 29 точки, само на една зад втория Майнц. Кьолн заема предпоследната 17-а позиция с 12 точки./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 15 КРЪГ
От 3 декември (петък)
1:0 Кристиан Тиферт (48-автогол)

От 4 декември (събота)
0:1 Сеяд Салихович (11), 1:1 Мартин Харник (34)

Волфсбург – Вердер 0:0

1:0 Марко Рус (35), 1:1 Андре Шюрле (42-дузпа), 2:1 Теофанис Гекас (84-дузпа)

1:0 Игор де Камарго (17), 1:1 Майк Ханке (73), 1:2 Дидие Я Конан (75)

1:0 Папис Сисе (4)

Шалке 04 - Байерн 2:0
1:0 Хосе Мануел Хурадо (59), 2:0 Бенедикт Хьоведес (68)

От 5 декември (неделя)
1:0 Патрик Хелмес (21), 1:1 Педро Жеромел (27), 2:1 Транкило Барнета (55), 3:1 Щефан Райнарц (61), 3:2 Мартин Ланиг (65)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 декември (неделя) от 18:30 часа
Нюрнберг - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 56 мача, 13 победи за Нюрнберг, 17 равенства, 26 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Бундеслигата.