Байер (Леверкузен) победи Борусия (М) в първи мач от 20-ия кръг в Първа бундеслига. С успеха “аспирините” намалиха преднината на лидера Байерн на 10 точки. Те са с 43, а баварският колос е с 53 и мач по-малко. Единственото попадение в мача заби Хонг-Мин Сон в 62-ата минута след асистенция на Сидни Сам. Това беше осмо попадение за бързака от началото на сезона. За домакините пропуски направиха Патрик Херман и Макс Крузе.

Четвърт час преди края гостите можеха да увеличат преднината си. Роберто Хилберт проби отдясно и изведе Щефан Кислинг в наказателното поле. От 9-10 метра по диагонала обаче таранът стреля много неточно.

Загубата задълбочи кризата у Борусия. “Черните кончета” не са стартирали по-зле пролетта – три загуби и голова разлика 1:6 тимът е имал само през два сезона – 2005/2006 и 1984/1985. Никога обаче Борусия не е стартирал с четири поражения. Байер пък не е губил в Гладбах вече 22 мача – най-дългата серия на тим в елита.

16:30 ч.
Вердер - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 39 победи за Вердер, 16 равенства, 36 победи за Борусия (Дортмунд)
08.02.14
16:30 ч.
Нюрнберг - Байерн (Мюнхен)
Баланс: 50 мача, 14 победи за Нюрнберг, 12 равенства, 24 победи за Байерн (Мюнхен)
08.02.14
16:30 ч.
Фрайбург - Хофенхайм
Баланс: 9 мача, 3 победи за Фрайбург, 4 равенства, 2 победи за Хофенхайм
08.02.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Айнтрахт (Брауншвайг)
Баланс: 41 мача, 16 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 7 равенства, 18 победи за Айнтрахт (Брауншвайг)