Байер (Леверкузен) се върна на победния път в Германия. След шест поредни мача без успех "аспирините" разбиха с 6:2 Херта като гост в среща от последния 34-ия кръг в Бундеслигата.

Чичарито изведе гостите напред в резултата още в 5-ата минута, а до края на първата част Харветц добави още две попадения. В средата на втората част Кислинг направи 4:0 от дузпа. В 71-ата минута Вайзер намали преднината на Байер, но 10 минути по-късно Арангуиз от дузпа възстанови предимството от 4 гола на тима от Леверкузен.

Алагуи в 86-ата минута от 11-метров наказателен удар направи 2:5, а в 90-ата Похянпало оформи крайния резултат в мача.

Херта завършва първенството на 6-ата позиция с 49 точки и ще играе в квалификациите за Лига Европа. Байер пък е 12-и с 41.