Шампионът Байер (Леверкузен) взе и Суперкупата на Германия след успех чрез дузпи срещу Щутгарт. В редовното време мачът завърши 2:2, въпреки че „аспирините“ играха около 50 минути с човек пасив. Мартин Терие бе изгонен от състава на Шаби Алонсо.

Виктор Бонифас откри за символичния домакин след само 11 минути игра, а Енцо Милот и Дениз Ундав обърнаха резултата в полза на „швабите“. В самия край на мача Патрик Шик направи 2:2, за да доведе двубоя до дузпи, където Байер бе по-съобразителен.

При дузпите именно Шик даде тон с точно изпълнение, а другите вкарали за „аспирините“ бяха Алехандро Грималдо, Алейш Гарсия и Едмонд Тапсоба.

Енцо Милот, Ермедин Демирович и Дениз Ундав вкараха своите изпълнения за Щутгарт, но Франс Крециг и Силас Катомпа Мвумпа изпуснаха втората и последната пета дузпа.