Байерн без проблеми се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия. Баварският колос надви Аугсбург с 2:0 като гост, въпреки че се наложи да играе цяло второ полувреме с човек по-малко. Немският национал Марио Гомес откри в 26-ата минута след асистенция на Франк Рибери. Секунди след почивката пък французинът извърши грубо нарушение и получи директен червен картон. Въпреки, че вече бяха с 10 души на терена гостите продължиха да доминират и само пропуските на техните нападатели спасиха домакините от още по-тежко поражение. В 85-ата минута швейцарският национал Джердан Шакири удвои резултата след голов пас на Томас Мюлер. Това беше втори пореден гол за младока след този в дербито срещу Борусия Мьонхенгладбах в петък за първенство.