Байерн продължава да мачка противниците и да чупи рекорди в Бундеслигата. В мач от 22 кръг баварците се наложиха с 2:0 над Волфсбург като гост.

Успехът не само беше пета поредна победа за Байерн в първенството, но осигури на тима място в историята. Никога до сега в Бундеслигата отбор не беше печелил 57 точки в 22 мача. Освен това головата разлика на баварците е +50.

Още по-впечатляващото е, че тимът на Юп Хайнкес е допуснал само един в гол в 11-те си гостувания от началото на сезона (10 победи и едно равенство). Единственият тим в Бундеслигата, вкарал на Байерн на собствения си стадион през този сезон е Нюрнберг – 1:1 на 17 ноември 2012 г.

Марио Манджукич откри резултата в полза на баварците в 36-ата минута, когато отбеляза със задна ножица. Това беше 15-ият гол на хърватина в Бундеслигата през този сезон. Той се разписа в четвърти пореден мач на тима си.

В добавеното време Ариен Робен вкара втори гол за Байерн. Първото попадение на холандеца за сезона дойде след центриране на Томас Мюлер отдясно. С този успех баварците дръпнаха с 18 точки пред Борусия (Дортмунд). Шампионите в събота приемат Айнтрахт (Франкфурт).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
15.02.13
21:30 ч.
Волфсбург – Байерн 0:2
0:1 Марио Манджукич (36), 0:2 Ариен Робен (90+1)
16.02.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 3 мача, 3 победи за Байер (Леверкузен)
Хамбургер – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 89 мача, 35 победи за Хамбургер, 24 равенства, 30 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
16.02.13
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Гройтер Фюрт
Баланс: 1 мач, 1 победа за Фортуна (Дюселдорф)
16.02.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 79 мача, 36 победи за Борусия (Дортмунд), 16 равенства, 27 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
17.02.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 33 мача, 11 победи за Нюрнберг, 11 равенства, 11 победи за Хановер
17.02.13
18:30 ч.
Хофенхайм – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 9 мача, 1 победа за Хофенхайм, 4 равенства, 4 победи за Щутгарт

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК