Фрайбург загуби у дома от лидера Байерн с 0:2 в среща от междинния 14-и кръг на юбилейния 50-и сезон в Бундслигата. Головете за успеха на баварците вкараха Томас Мюлер (12-дузпа) и Анатолий Тимошчук (79).

Баварците контролираха събитията на терена през целия мач и без много да се напрягат си тругнаха с трите точки от Фрайбург. Още в 12-ата минута тимът от Мюнхен получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на домакините. Томас Мюлер пък бе безпогрешен от бялата точка за 0:1. Шест минути по-късно Диане получи директен червен картон и брайзгауци доиграха мача с човек по-малко на терена.

Двубоят продължи да се развива в спокойно темпо, а в 79-ата минута украинецът Анатолий Тимошчук се възползва от подаване на Филип Лам и подпечата успеха на Байерн, вкарвайки за крайното 0:2.

След победата си Байерн събра 37 точки и дръпна на върха с 11 пред шампиона Борусия (Дортмунд), когото ще приеме в дербито на следващия кръг. Мачът е в събота от 19:30 часа българско време на „Алианц Арена” в Мюнхен. Фрайбург е на 10-о място с 19 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
27.11.12
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) - Фортуна (Дюселдорф) 1:1
1:0 Якуб Блашчиковски (43), 1:1 Щефан Райзингер (79)
27.11.12
21:00 ч.
Хановер - Гройтер Фюрт 2:0
1:0 Маме Бирам Диуф (4), 2:0 Марио Егиман (70)
27.11.12
21:00 ч.
Хамбургер - Шалке 04 3:1
1:0 Максимилиан Байстер (52), 2:0 Артьомс Рудневс (65), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (80), 3:1 Милан Бадел (90+1-дузпа)
27.11.12
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 1:3
0:1 Андреас Иваншиц (18), 0:2 Шоун Паркър (42), 0:3 Николче Новески (52), 1:3 Адам Салай (55-автогол)
Щутгарт - Аугсбург 2:1
1:0 Ибрахима Траоре (11), 1:1 Джа-Чеол Коо (44), 2:1 Ведад Ибишевич (69)
28.11.12
21:00 ч.
Вердер - Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Гонсало Кастро (31), 0:2 Гонсало Кастро (52), 1:2 Нилс Петерсен (54), 1:3 Симон Ролфес (74), 1:4 Хегелер (79)
28.11.12
21:00 ч.
Фрайбург - Байерн 0:2
0:1 Томас Мюлер (12), 0:2 Анатолий Тимошчук (79)
28.11.12
21:45 ч.
Нюрнберг - Хофенхайм 4:2
1:0 Себастиан Руди (6-авт.), 1:1 Свен Шиплок (33), 2:1 Нилсон (43), 3:1 Полтер (69), 3:2 Сеяд Салихович (81-дузпа), 4:2 Киотаке (86)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК