Щутгарт загуби у дома от лидера Байерн с 0:2 в дербито на Южна Германия от 19-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в Бундеслигата.

Баварците контролираха напълно случващото се на „Мерцедес-Бенц Арена”, но през първото полувреме така и не успяха да намерят път през сгъстената отбрана на швабите и Свен Улрайх запази вратата си суха. В 35-ата минута пък след контраатака на домакините Мартин Харник стреля с глава от близка дистанция и нацели страничната греда, след което топката излезе в аут.

След почивката играчите на Юп Хайнкес продължиха да доминират и превъзходството им бе материализирано в 50-ата минута, когато Марио Манджукич се възползва от грешен пас в отбраната на домакините и от близка дистанция преодоля Улрайх за 0:1. И след гола баварците не се отпуснаха, а в 72-ата минута удвоиха аванса си, след като Манджукич проби отляво и асистира на Томас Мюлер, който покачи на 0:2.

В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като австрийският национал Мартин Харник получи втори жълт и съответно червен картон. До края на срещата резултатът остана непроменен.

След победата си Байерн остава убедителен лидер с 48 точки и 11 аванс пред преследвачите си Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд), заемащи съответно втора и трета позиция. Щутгарт е на 11-о място с 25 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
25.01.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Блажчиковски (18-дузпа) 2:0 Блажчиковски (21), 3:0 Левандовски (88)
26.01.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Хианан (6), 2:0 Херман (14), 2:1 Шахин (50-д)
26.01.13
16:30 ч.
Хановер – Волфсбург 2:1
1:0 Анделауе (3), 2:0 Диуф (38), 2:1 Мадлунг (47)
26.01.13
16:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 0:0
26.01.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Майнц 0:3
0:1 Шалай (54), 0:2 Мали (66), 0:3 Шалай (84)
26.01.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 2:1
1:0 Ланих (35), 1:1 Бек (65), 2:1 Айгнер (68)
26.01.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байер (Леверкузен) 0:0
Баланс: 27 мача, 7 победи за Фрайбург, 7 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)
27.01.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер 3:2
0:1 Лукимия (9), 1:1 Сун (22), 2:1 Аого (46), 3:1 Рудневс (52), 3:2 Папастатопулос (54)
27.01.13
18:30 ч.
Щутгарт – Байерн 0:2
0:1 Марио Манджукич (50), 0:2 Томас Мюлер (72)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК