ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Байерн (Мюнхен) победи ПСЖ с 1:0 като гост в едно от дербитата на 1/8-финалите на Шампионската лига, с което двата тима запазиха интригата за реванша 8 март.

Сред титулярите за домакините започна 16-годишният полузащитник на ПСЖ Уорън Заир-Емери, а сред резервите до 57-ата минута остана доскоро контузеният Килиан Мбапе, който преобрази играта на парижани.

Срещата започна равностойно, а гостите от Германия създадоха три положения в първия половин час, дело на Бенджамен Павар, Йозуа Кимик и Кинглисли Коман, но без да стигнат до реална голова опасност. Домакините пък бяха предпазливи и разчитаха на контраатаки.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След половин час игра опасно центриране на Байерн за малко не завърши с гол, но ударът на Ерик Максим Чупо-Мотинг бе блокиран. Няколко минути по-късно и Кингсли Коман шутира опасно, но извън целта.

Най-добрата възможност от началото на мача бе за Байерн след хубав удар на Йозуа Кимик в 42-ата минута, но Донарума внимаваше и улови топката.

В края на първата част Лионел Меси си спечели фаул на метри от наказателното поле, но ударът на аржентинеца срещна стената и парижани завършиха първото полувреме без точен удар.

ПСЖ започна по-активно втората част и Неймар можеше да да отправи опасен удар в 50-ата минута, но изстрелът му на метри от вратата бе блокиран.

Байерн успя да поведе с третия си точен удар в двубоя. Алфонсо Дейвис намери Кингсли Коман в наказателното поле и той не сгреши за 1:0.

Малко преди да изтече час игра на терена за ПСЖ се появи възстановеният след контузия Килиан Мбапе.

Минути след това обаче Байерн можеше да вкара втори гол, но силният изстрел на Чупо-Мотинг бе спасен. Нападателят на Байерн уцели гредата в 63-ата минута след пас на Джамал Мусиала.

ПСЖ изригна в 73-ата минута, в която Мбапе и Неймар последователно стреляха опасно към Ян Зомер. Стигна се до попадение на Мбапе, но голът бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края Маркиньос отправи опасен удар с глава, но Зомер улови. ПСЖ успя за втори път да вкара топката във вратата на Байерн в 82-ата минута, отново чрез Мбапе, който засече пас на Нуно Мендеш, но и този път попадението бе отменено заради засада.

Минути по-късно Мендеш сервира топката на крака на Лионел Меси, който стреля, но топката се отби от крака на Бенжамен Павар и излезе в корнер.

Грешките в защитата на Байерн продължиха и пет минути преди края Витиня отправи силен удар от около десет метра, но Зомер улови.

В продължението на срещата Байерн остана с десет души след фаул на границата на наказателното поле, дело на Бенжамен Павар, който ще пропусне реванша на 8 март.

ПСЖ - БАЙЕРН 0:1
0:1 Кингсли Коман (53')

ПСЖПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума - 15. Данило Перейра (75  17. Витиня), 5. Маркиньос, 4. Серхио Рамос - 2. Ашраф Хакими (46  3. Преснел Кимпембе ), 33. Уорън Заир-Емери (57  8. Фабиан Руис), 6. Марко Верати, 28. Карлос Солер (57  7. Килиан Мбапе), 25. Нуно Мендеш - 30. Лионел Меси, 10. Неймар
Резерви: 90. Александър Льотелие (в), 16. Серхио Рико (в), 39. Тимоти Пембеле, 31. Ел Шадай Битшиабу, 14. Хуан Бернат, 35. Исмаел Гарби, 44. Уго Екитике,
Старши треньор: Кристоф Галтие

Байерн МюнхенБАЙЕРН: 27. Ян Зомер - 22. Жоао Кансело (46 19. Алфонсо Дейвис) , 4. Матайс де Лихт, 2. Даю Упамеано, 5. Бенжамен Павар  - 8. Леон Горецка, 6. Йосуа Кимих (к) - 11. Кингсли Коман  (75 7. Серж Гнабри) , 42. Джамал Мусиала (87  38. Райън Гравенберх) , 10. Лерой Сане (90 44. Йосип Станишич)  - 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг (75  25. Томас Мюлер)
Резерви: 26. Свен Улрайх (в), 35. Йоханес Шенк (в), 23. Дейли Блинд, 20. Буна Сар, 46. Арион Ибрахимович, 39. Матис Тел
Старши треньор: Юлиан Нагелсман

Главен съдия: Майкъл Оливър
Стадион: „Парк де Пренс“, Париж
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР