Байерн (Мюнхен) спечели за трети път турнира "Ауди Къп". На финала за трофея баварците победи Реал (Мадрид) с 1:0. В герой на мача се превърна Роберт Левандовски, който вкара единственото попадение88-ата минута.

Сблъсъкът като цяло не оправда очакванията за зрелище и интересните положения бяха малко.  Гарет Бейл и Хамес Родригес останаха резерви за "Белия балет", докато контузените Кристиано Роналдо и Карим Бензема отново не играха.

Най-чистото положение за баварците преди почивката дойде, след като Кейлор Навас изби лошо шут на Алаба и Томас Мюлер стреля отблизо, но Серхио Рамос изчисти от голлинията. В 37-ата отново активният Мюлер шутира силно и след рикошет топката се отби от гредата. Секунди преди края на първото полувреме Дъглас Коста финтира Марсело и навлезе в наказателното поле. Центрирането му попадна в Гьотце, който стреля, но Навас изби с котешки рефлекс.

В 50-ата минута Кроос от пряк свободен удар принуди Нойер с мъка да избива под гредата. Десет минути по-късно Дъглас Коста проби отляво и намери резервата Левандовски, който на празна врата пропусна чист гол. Полският национал се реваншира в 88-ата минута. Лева засече центриране от фаул на Дългалс коста и донесе победата, а с това и първи трофей за сезона на Байерн.