Рекордьорът по титли на Германия Байерн (Мюнхен) и носителят на купата на страната от миналия сезон Шалке 04 записаха убедителни победи в домакинствата си от 11-ия кръг на Бундеслигата. Грандът от Мюнхен разби Нюрнберг с 4:0 в баварското дерби, а „миньорите” от Гелзенкирхен сразиха Хофенхайм с 3:1.

На „Алианц Арена” в Мюнхен головото шоу започна още във 2-ата минута, когато Холгер Бадщубер даде дълъг пас от дълбочина на дясното крило към Бастиан Швайнщайгер, който центрира в наказателното поле на гостите, където голмайсторът Марио Гомес с глава бе точен за 1:0. Байерн продължи да натиска и в 19-ата минута след комбинация между Рибери и Мюлер топката бе спряна от Марио Гомес, а Бастиан Швайнщайгер нанесе удар от 20 метра за 2:0. До края на полувремето баварците дръпнаха с класическото 3:0, след като в 39-ата минута капитанът Филип Лам асистира за гола на Франк Рибери. След почивката Байерн намали оборотите, но все пак в 68-ата минута Марио Гомес оформи крайното 4:0 след асистенция на Тони Кроос. „Франките” нямаха сили за никакъв отговор и си тръгнаха от Мюнхен, без дори да са отбелязали почетно попадение. С победата си Байерн се бетонира на върха в Бундеслигата с 25 точки, докато Нюрнберг е на 13-о място с 12 пункта.

В Гелзенкирхен на „Фелтинс Арена” Шалк 04 поведе с гол на Раул в 29-ата минута за 1:0 след асистенция на младия талант Юлиан Дракслер. След почивката в 63-ата минута гостите от Хофенхайм успяха да изравнят в 68-ата минута, когато холандският национал Райън Бабел асистира на босненския нападател Ведад Ибишевич, който вкара за 1:1. След още 10 минути игра „миньорите” получиха право да изпълнят дузпа и отново поведоха след точното изпълнение от бялата точка на Клаас Ян Хунталаар, който само три минути по-късно вкара и втория си гол в мача за крайното 3:1. С този си успех „кралскосините” временно се изкачиха на второто място с 21 точки, докато Хофенхайм е 9-и с 16 пункта.

В други срещи от този следобед Волфсбург загуби у дома от Херта (Берлин) с 2:3, а Борусия (М’гладбах) надви на свой терен Хановер 96 с 2:1.

Байерн – Нюрнберг 4:0
1:0 Марио Гомес (2), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (19), 3:0 Франк Рибери (39), 4:0 Марио Гомес (68)
29.10.11
16:30 ч.
Шалке 04 – Хофенхайм 3:1
1:0 Раул (29), 1:1 Ведад Ибишевич (68), 2:1 Клаас Ян Хунтелаар (73-дузпа), 3:1 Клаас Ян Хунтелаар (76)
29.10.11
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Сердар Тасчи (22), 1:1 Лукас Пишчек (46+1)
29.10.11
16:30 ч.
Волфсбург – Херта 2:3
0:1 Рафаел (27), 1:1 Марио Манджукич (31), 1:2 Леван Кобиашвили (37-дузпа), 2:2 Марсел Шефер (84), 2:3 Пиер-Мишел Ласога (85)
29.10.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер 2:1
1:0 Марко Ройс (21), 1:1 Емануел Погатец (26), 2:1 Марко Ройс (50)
18:30 ч.
Хамбургер – Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 39 победи за Хамбургер, 20 равенства, 27 победи за Кайзерслаутерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.