Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 Вердер (Бремен) в голямото дерби на втория кръг в турнира за Купата на Германия. Сблъсъкът бе повторение на финала от миналия сезон, като отново "баварците" бяха се наложиха срещу съперника си, но тогава с убедителното 4:0 и грабанаха трофея.

В герой за домакините в снощния двубой на "Алианц Арена" се превърна Бастиан Швайнщайгер, който отбеляза и двата гола за Байерн. За Вердер още във 2-ата минута се разписа Клаудио Писаро, вкарвайки след центриране на Марко Арнаутович - 0:1.

В 28-ата минута Швайни се възползва от грешка в отбраната на Вердер и останал сам срещу вратаря Себастиан Мелиц направи 1:1.

Сърцатият халф оформи крайното 2:1 за Байерн в 74-ата минута, когато от около 25 метра разстреля Мелиц с мощна тупалка, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Вердер.

В друг мач от 2-ия кръг на Купата на Германия Шалке 04 записа успех с 1:0 като гост на Франкфурт с гол на Хосе Мануел Хурадо в 12-ата минута.

Изненадата се получи в Котбус, където втородивизионният Енерги се наложи с 2:1 над елитния Фрайбург. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 2 КРЪГ

От 26 октомври (вторник)
1:0 Михаел Стал (60), 2:0 Маркус Стеегман (71-дузпа), 2:1 Адриан Рамос (89)

Виктория (Хамбург)(V) – ВОЛФСБУРГ (І) 1:3
0:1 Петер Пекарик (17), 0:2 Жосуе (52), 0:3 Марсел Шефер (55), 1:3 Стефан Ран (71)

КЬОЛН (І) – Мюнхен 1860 (ІІ) 3:0
1:0 Мартин Ланиг (59), 2:0 Миливое Новакович (80), 3:0 Лукас Подолски (83)

Гройтер Фюрт (ІІ) – АУГСБУРГ (ІІ) 2:4 след прод. (1:1 в ред. време)

ЕНЕРГИ (ІІ) – Фрайбург (І) 2:1

Франкфурт (ІІ) – ШАЛКЕ 04 (І) 0:1
0:1 Хосе Мануел Хурадо (12)

БАЙЕРН (І) – Вердер (І) 2:1
0:1 Клаудио Писаро (2), 1:1 Бастиан Швайнщайгер (28), 2:1 Бастиан Швайнщайгер (74)

КАЙЗЕРСЛАУТЕРН (І) – Арминия (ІІ) 3:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 27 октомври (сряда)
20:00 часа Халешер (ІV) – Дуисбург (ІІ)
Баланс: нямат играни мачове

20:00 часа Айнтрахт (Франкфурт) (І) – Хамбургер (І)(Нова Спорт)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

20:00 часа Хофенхайм (І) – Инголщад (ІІ)

20:00 часа Алемания (ІІ) – Майнц (І)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Майнц

21:30 часа Кикерс (Офенбах)(ІІІ) – Борусия (Дортмунд)(І)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Кикерс (Офенбах), 1 равенство, 1 победа за Борусия (Дортмунд)

21:30 часа Елверсберг (ІV) – Нюрнберг (І)

21:30 часа Кемницер (ІV) – Щутгарт (І)

21:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах)(І) – Байер (Леверкузен)(І)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 1 равенство, 1 победа за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за купата на Германия. В скоби след името на отбора е посочена дивизията, в която се състезава. Отборите с главни букви продължават напред.