Байерн победи Ювентус с 4:1 като гост и зае второто място в Група „А” на Шампионската лига. Успехът на баварците означаваше, че „Старата госпожа” отпада от турнира и напролет ще играе в Лига Европа като трети в класирането.

Ювентус взе аванс в 19-ата минута, кагато Давид Трезеге засече с воле пас на Маркизио, но след половин час игра резултатът бе равен. Ханс-Йорг Бут се разписа от дузпа, отсъдена за спъване на Олич.

За вратаря на Байерн това е трети негов гол в Шампионската лига, като и трите попадения са във вратата на Ювентус. Бут е вкарвал срещу „биаконерите” с екипите на Хамбургер, Байер (Леверкузен) и Байерн.

Баварците взеха ранен аванс в началото на второто полувреме, когато в 51-ата минута се разписа Ивица Олич. В 82-ата Марио Гомес прекрати надеждите на Ювентус за достигане на равенство и прогрес в Шампионската лига, а в добавеното време резервата Анатолий Тимошчук довърши „Старата госпожа” с четвърти гол за Байерн.

Бордо завърши на първо място в Група „А” с 16 точки. Втори е Байерн с 10 точки, като и двата отбора ще играят на осминафиналите на Шампионската лига. Ювентус финишира трети с 8 точки и ще играе в Лига Европа, докато Макаби (Хайфа) е последен с нула точки и без отбелязан гол./БЛИЦ

Ювентус – Байерн 1:4
1:0 Трезеге (19), 1:1 Бут (30-дузпа), 1:2 Олич (51), 1:3 Марио Гомес (82), 1:4 Тимошчук (90+2)

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 2.Мартин Касерес, 33.Никола Легроталие, 5.Фабио Канаваро, 6.Фабио Гросо, 16.Мауро Каморанези, 4.Фелипе Мело (81-20.Себастиан Джовинко), 8.Клаудио Маркизио, 17.Давид Трезеге, 28.Диего (65-11.Амаури), 10.Алесандро Дел Пиеро (46-18.Кристиан Поулсен)

Байерн: 1.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел ван Буйтен, 6.Мартин Демикелис, 28.Холгер Бадщубер, 25.Томас Мюлер, 17.Марк ван Бомел, 31.Бастиан Швайнщайгер, 23.Даниел Пранич (73-10.Ариен Робен), 33.Марио Гомес, 11.Ивица Олич (79-44.Анатолий Тимошчук)