Байерн излезе на трето място в класирането на Бундеслигата, след като в мач от 20 кръг се наложи с 3:1 като гост на Вердер след обрат. Пер Мертезакер се разписа по веднъж и във двете врати.

Бранителят на Вердер даде аванс на тима си в 47-ата минута, а в 65-ата Ариен Робен изравни. Четвърт час преди края на мача Мертезакер прати топката във вратата на собствения си отбор при опит да спре удар на Марио Гомес.

В 86-ата минута Мирослав Клозе вкара трети гол за Байерн след асистенция на Томас Мюлер. Две минути по-късно вратарят на Вердер Тим Вийзе получи червен картон за груб фаул срещу Мюлер.

Борусия (Дортмунд) се наложи с 3:0 при гостуването си на Волфсбург и си върна преднината от 11 точки пред Байер (Леверкузен) на върха на класирането. Лукас Бариос и Нури Шахин бяха точни преди почивката, а след интервала се разписа и Матс Хумелс. Поражението на “вълците” за пореден път постави под въпрос бъдещето на Стив Макларън като треньор на тима.

Санкт Паули победи Кьолн с 3:0 в битка между отбори, водещи борба за оцеляване в Бундеслигата. Чарлз Таки вкара два гола за 6 минути преди почивката. Флориан Брунс бе точен от дузпа четвърт час преди края.

С ранен гол на Айзък Ворса Хофенхайм спечели с 1:0 гостуването си на Шалке 04. Нюрнберг сложи край на серията на Хамбургер от три поредни победи и се наложи с 2:0. Тими Симонс бе точен от дузпа, а Алмог Коен удвои 20 минути преди края. Гостите завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Гойко Качар в 69-ата минута./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 20 КРЪГ

От 28 януари (петък)
Байер (Леверкузен) - Хановер 2:0
1:0 Артуро Видал (21), 2:0 Симон Ролфес (42)

От 29 януари (събота)
Шалке 04 - Хофенхайм 0:1
0:1 Айзък Ворса (4)

Вердер - Байерн 1:3
1:0 Пер Мертезакер (47), 1:1 Ариен Робен (65), 1:2 Пер Мертезакер (75-автогол), 1:3 Мирослав Клозе (86)

Волфсбург - Борусия (Дортмунд) 0:3
0:1 Лукас Бариос (2), 0:2 Нури Шахин (40), 0:3 Матс Хумелс (71)

Нюрнберг - Хамбургер 2:0
1:0 Тими Симонс (59-дузпа), 2:0 Алмог Коен (70)

Санкт Паули - Кьолн 3:0
1:0 Чарлз Таки (30), 2:0 Чарлз Таки (36), 3:0 Флориан Брунс (76-дузпа)

На 29 януари (събота) от 19:30 часа
Кайзерслаутерн - Майнц 05 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 2 победи за Кайзерслаутерн, 3 победи за Майнц 05

На 30 януари (неделя) от 16:30 часа
Щутгарт - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 23 мача, 13 победи за Щутгарт, 2 равенства, 8 победи за Фрайбург

На 30 януари (неделя) от 18:30 часа
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 75 мача, 30 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.