Немският колос Байерн (Мюнхен) би Нюрнберг с 3:0 и показа, че излиза от кризата в която бе до преди месец и половина. Два гола отбеляза Марио Гомес, а един добави Филип Лам от дузпа. С трите точки баварците се изкачиха до 6-ото място в класирането, а Нюрнберг остава десети.

Байерн поведе още в 10-ата минута. Пранич даде успореден пас пред вратата към Гомес, който без проблем реализира за 1:0. Това бе негово шесто попадение в последните пет мача.

Малко след почивката срещата бе прекъсната. Феновете на домакините засипаха полето пред вратаря на Нюрнберг с ролки тоалетна хартия. Това амбицира гостите и Шибер на два пъти застраши Бут.

Гомес бе спънат в наказателното поле в 57-ата минута. От бялата точка Филип Лам покачи на 2:0. Малко по-късно в игра се завърна Франк Рибери, който дълго време лекува контузия. Именно той асистира за третия гол в 75-ата минута. От корнер той качи топката на главата на Гомес, който се разписа за втори път в срещата и оформи крайното 3:0./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 12 КРЪГ

От 12 ноември (петък)
Борусия (Дортмунд) - Хамбургер 2:0
1:0 Шинджи Кагава (49), 2:0 Лукас Бариос (70)

От 13 ноември (събота)
Вердер - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0

Волфсбург - Шалке 04 2:2
1:0 Графите (11), 2:0 Един Джеко (33), 2:1 Еду (39), 2:2 Клаас-Ян Хунтелаар (75)

Кьолн - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:4
0:1 Раул Бобадиля (51), 0:2 Майкъл Брадли (70), 0:3 Игор де Камарго (82), 0:4 Раул Бобадиля (90)

Кайзерслаутерн - Щутгарт 3:3
0:1 Артур Бока (20), 0:2 Какау (32), 0:3 Кристиан Гентнер (50-дузпа), 1:3 Илиян Мицански (58), 2:3 Иво Иличевич (76), 3:3 Матиас Абел (78)

Санкт Паули - Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Аугусто (81)

Майнц - Хановер 0:1
0:1 Пинто (44)