Байерн записа 10-а поредна победа от началото на сезона, след като в мач от 10 кръг на Бундеслигата се наложи с 4:0 над Кьолн. По този начин баварците излязоха на второ място в класацията за най-силен старт в топ първенствата на Европа.

Тимът на Пеп Гуардиола се изравни с Рома. „Вълците“ започнаха сезон 2013/14 в Серия „А“ също с 10 поредни победи. Първото място в тази ранглиста се държи от Тотнъм, който започва сезон 1960/61 с 11 последователни успеха в Англия.

Ариен Робен се завърна в игра за Байерн след два месеца лечение на контузия и откри резултата в 35-ата минута, когато на границата на  вратарското поле се освободи от защитник на „козлите“ и стреля точно във вратата.

Пет минути по-късно Артуро Видал удвои, след като от точката на дузпата засече ниско центрираре на пробилия отляво Кингсли Коман. Роберт Левандовски вкара третия гол за баварците в 62-ата минута. Полският нападател беше точен с глава след центриране на Дъглас Коста. В 77-ата минута Томас Мюлер беше точен от дузпа, отсъдена заради фаул на Доминик Марох срещу Роберт Левандовски.

С победа № 1000 в историята на клуба в Бундеслигата Байерн събра актив от 30 точки и има 10 аванс пред Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните“ имат мач по-малко. Кьолн записа втора поредна загуба в първенството и заема осмо място с 14 точки.

Байерн - Кьолн 4:0
1:0 Ариен Робен (35), 2:0 Артуро Видал (40), 3:0 Роберт Левандовски (62), 4:0 Томас Мюлер (77-дузпа)
16:30 ч.
Борусия Дортмунд - Аугсбург (Евроспорт 2)
Баланс: 8 мача, 5 победи за Борусия Дортмунд, 2 равенства, 1 победа за Аугсбург
25.10.15
18:30 ч.
Борусия Мьонхенгладбах - Шалке 04 (Евроспорт 2)
Баланс: 84 мача, 34 победи за Борусия (Мьонх), 25 равенства, 25 победи за Шалке 04