Байерн (Мюнхен) победи като гост Фрайбург с 2:1. Младокът Томас Мюлер се превърна в герой за баварците, след като се разписа веднъж и бе в основата на автогола на Ча. Почетното попадение за домакините бе на Рейзингер в последната 90-ата минута. Новината от мача бе завръщането на Лука Тони и Марк ван Бомел в състава на Байерн (Мюнхен).

В 42-ата минута Лам центрира отдясно към Клозе, той подаде към Тони, но ударът на италианеца беше избит. Топката обаче стигна до Мюлер и той не остави шанс на вратаря за 1:0.

В 68-ата минута отново Мюлер центрира към наказателното поле, където защитникът на домакините Ду-Ри Ча изпрати топката в собствената си врата и така баварците удвоиха резултата. В самия край на двубоя домакините стигнаха до почетно попадение, реализирано от Райзингер.

Българският национал Валери Дочмовчийски не се появи в игра при поредната загуба на Херта. Този път берлинчанти загубиха като гости от Нюрнберг с 0:3. Още в 18-ата минута Нюрнберг откри резултата. Бурхерт отби удар с глава на Франц, топката обаче стигна до Жигакс и той не пропусна за 1:0. Осем минути по-късно резултат в полза на Нюрнберг вече беше 2:0 след гол на Буняки. В 60-ата минута отново той направи 3:0.

Щутгарт допусна поредна загуба в Бундеслигата, като домакин от Шалке 04 с 1:2. В 23-та минута след груба грешка в отбраната на "швабите" бе наказана с гол от Иван Ракитич. Той се възползва от лошо изчистване на Челоци след центриране на Рафиня и от няколко метра нямаше проблем да се разпише.

В 73-ата минута Какау направи 1:1. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като само 3 минути по-късно Кевин Курани наказа бившите си съотборници, след като бе изведен от Рафиня./БЛИЦ

Събота (17 октомври)
Щутгарт – Шалке 04 1:2
0:1 Ракитич (24), 1:1 Какау (73), 1:2 Курани (76)

Вердер – Хофенхайм 2:0
1:0 Писаро (18), 2:0 Мертезакер (22)

Кьолн – Майнц 1:0
1:0 Новакович (42)

Айнтрахт (Франкфурт) – Хановер 2:1
1:0 Либеропулос (24), 1:1 Щайнер (68), 2:1 Мейер (74)

Фрайбург – Байерн 1:2
0:1 Мюлер (42), 0:2 Ча (68-авт), 1:2 Рейзингер (90)

Нюрнберг – Херта 3:0
1:0 Жигакс (18), 2:0 Буняку (26), 3:0 Буняку 60)

19:30 часа Хамбургер – Байер (Леверкузен)
Баланс: 60 мача, 25 победи за Хамбургер, 15 равенства, 20 победи за Байер (Леверкузен)

В неделя, 18 октомври
16:30 часа Волфсбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс:
18 мача, 11 победи за Волфсбург, 1 равенства, 6 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

18:30 часа Борусия (Дортмунд) – Бохум