Байерн (Мюнхен) победи Вердер (Бремен) с 3:2 в дербито на 19-ия кръг в Бундеслигата. Така с 39 точки възпитаниците на Луис ван Гаал за втори пореден кръг излязоха начело в класирането преди утрешния мач на Байер (Леверкузен).

Още в 3-ата минута Ариен Робен нацели дясната греда на вратата на Вердер, а две минути по-късно Ивица Олич изпревари отляво защитата на бременчани, опита се да прехвърли излезлия напред Вийзе, но той улови топката. В 10-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Аарън Хънт получи хубав пас отляво и реализира за 1:0. В 25-ата минута Байерн изравни след красива комбинация. Бастиан Швайнщайгер подаде към Гомес, той пропусна за Мюлер и младокът вкара шестия си гол за сезона.

В 32-ата минута Гомес напредна отляво и останал сам срещу Вийзе, стреля високо в аут. Само четири минути по-късно Лам центрира по земя отдясно, Гомес не уцели топката от около два метра пред вратата, тя стигна до Ивица Олич и той я прати в мрежата на Вийзе за 2:1.

На почивката в игра се появи Михаел Рензинг, който замени оплакалия се от стомашно-чревни проблеми вратар на Байерн Ханс-Йорг Бут. В 75-ата минута Вердер изравни. След дълъг пас от защитата Марко Марин продължи с глава към Уго Алмейда, той си спря топката чудесно и я прати по земя в далечния ъгъл за 2:2.

Само три минути след това гостите поведоха с 3:2. Ариен Робен стреля от пряк свободен удар отдясно, топката се удари в горната греда и влезе във вратата за 3:2.

Един от основните претенденти за първото място – Шалке 04 се издъни като гост срещу Бохум (2:2). Гостите поведоха с 2:0, но в последните 8 минути на двубоя позволиха на Бохум да стигне до едната точка.
Точни за Шалке бяха Висенте Санчес и Кевин Курани, а за домакините вкараха Вахид Хашемян и Станислав Шестак.

Българският национал Валери Домовчийски остана резерва и не се появи в игра при равенството на Херта у дома срещу Борусия (Мьонхенгладбах) – 0:0./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
От 23 януари (събота)

Вердер – Байерн 2:3
1:0 Хънт (10), 1:1 Томас Мюлер (25), 1:2 Ивица Олич (35), 2:2 Уго Алмейда (75), 2:3 Ариен Робен (78)

Бохум – Шалке 04 2:2
0:1 Санчес (5), 0:2 Курани (42), 1:2 Хашемян (82), 2:2 Шестак (90)

Майнц – Хановер 1:0