Германският гранд Байерн (Мюнхен) едва се спаси срещу Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Луис ван Гаал победиха с 2:1, след като губеха с 0:1, а победното попадение реализира Даниел ван Буйтен в 89-ата минута.

Баварците имаха предимство в началото на мача, но така и не стигаха до попадение. В 6-ата минута Мирослав Клозе прати топката покрай вратата от десетина метра. Лука Тони беше следващият, който пропусна да открие резултата в 20-ата минута, след като получи хубав пас от Швайнщайгер, но от десет метра прати топката в аут. Три минути по-късно в герой за Айнтрахт се превърна Ока Николов, който първо спаси удар на Тони, а след това с решителна намеса не позволи и на Томас Мюлер да се разпише при добавката. Само две минути след тази ситуация Клозе се озова сам пред Николов, но притичалият Майк Франц блокира удара му. В 43-ата минута Тони нацели дясната греда на вратата на Николов.

Против всякаква логика гостите поведоха в резултата в 61-ата минута. Окс намери Александер Майер на границата на наказателното поле, Филип Лам го изпусна и той прати топката покрай Ханс-Йорг Бут за 1:0. В 69-ата минута след центриране на Мюлер Гомес спечели битката във въздуха със стража на Айнтрахт и за другата резерва Робен остана само да прати топката в празната врата за 1:1. В последните 15 минути Байерн така и не успя да стигне до добро положение, за да се стигне до 89-ата минута, когато след центриране на Лам Мюлер отклони топката към Ван Буйтен и защитникът се превърна в герой на мача и донесе трите точки./БЛИЦ