Байерн (Мюнхен) подпечата титлата си в германската Бундеслига, след като победи с 3:1 изпадналия вече Херта (Берлин). Пред 75 000 зрители на "Олимпиащадион" в Берлин възпитаниците на Луис ван Гаал официално грабнаха трофея, след като завършват първенството със 70 точки, пет повече от втория Шалке 04. Два пъти за успеха на баварците се разписа Ариен Робен, а веднъж Ивица Олич. Почетният гол за домакините бе дело на Рамос.

В 20-ата минута Робен проби през четирима футболисти на Херта и подаде към Олич, който стреля по земя и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ярослав Дробни. В 60-ата минута Херта изравни. След хубава атака, минала през Сисеро, топката стигна до Адриан Рамос, който направи 1:1. В 74-ата минута баварците стигнаха до 2:1 след хубав удар на Ариен Робен от дъгата на наказателното поле. Три минути преди края отново Робен оформи крайното 3:1 за Байерн.

Бохум изпадна, след като допусна домакинско поражение с 0:3 от Хановер в ключовия мач за оставане в Бундеслигата. Гостите от Хановер водеха с 3:0 още преди почивката.

Бохум изпадна с 28 точки, три по-малко от Нюрнберг, който ще играе бараж. Другият изпадащ е Херта.

След края на сезона в Германия Байерн (Мюнхен) и Шалке 04 ще играят директно в групите на Шампионската лига, Вердер ще участва в предварителните кръгове на турнира. Леверкузен, Борусия Дортмунд и Щутгарт ще играят в турнира Лига Европа./БЛИЦ