Байерн (Мюнхен) допусна нещастна загуба с 1:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Баварците  водеха с 1:0 след гол на Мирослав Клозе още в 7-ата минута, но домакините осъществиха пълен обрат в последните минути на срещата. В 87-ата минута за 1:1 се разписа Тсуму, а трите точки за Айнтрахт донесе Фенин с гол минута преди края на двубоя.

Още в 7-ата минута баварците излязоха напред в резултата с първото си по-сериозно положение. Марк ван Бомел центрира отдясно в наказателното поле, където Ариен Робен беше в засада, но топката стигна до Мирослав Клозе и той даде преднина на Байерн. В 21-ата минута силен удар на Кьолер не можа да изненада стража на баварците Ханс-Йорг Бут, който блестящо изби летящата под гредата топка.

В 70-ата минута влезлият като резерва Анатоли Тимошчук изпусна чудесно положение за баварците, но сам срещу Николов, не успя да се разпише. В рамките на две минути в края на мача домакините обърнаха резултата в своя полза. В 87-ата минута влезлият като резерва Цоумоу се възползва от слабо подаване на Алаба към Бут, пресече го и изравни. В 89-ата минута Мартин Фенин се справи с Алаба отдясно в наказателното поле и с красив удар прати топката в гредата и от там във вратата за крайното 2:1.

Вердер се изкачи на четвърта позиция във временното класиране, след като се наложи с 3:2 над гостуващия Бохум.

Гостите поведоха в 28-ата минута чрез Станислав Шестак. След почивката треньорът на Вердер Томас Шааф пусна в игра звездите Месут Йозил и Клаудио Писаро, което веднага даде резултат. Именно Йозил на два пъти проби опасно в наказателното поле на Бохум, а удари на Тим Боровски и Филип Баргфреде минаха покрай вратата. В 58-ата минута бразилецът Налдо подаде в наказателното поле за Писаро, който със страхотен шут в левия ъгъл на вратата изравни за 1:1.

В 63-ата минута Златко Дедич отново даде аванс на Бохум. Две минути по-късно домакините отново изравниха. Този път Марко Марин бе намерен добре от Баргфреде и с техничен прехвърлящ удар направи 2:2. В 78-ата минута на терена се появи титулярният капитан на Вердер Торстен Фрингс, а само три минути по-късно той вече бе в прегръдките на своите съотборници, след като донесе трите точки с крайното 3:2./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ

Кьолн – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Ройс (56), 1:1 Манише (79)

Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн 2:1
0:1 Клозе (7), 1:1 Цоумоу (87), 2:1 Фенин (89)

Нюрнберг – Хофенхайм 0:0

Щутгарт – Хановер 2:0
1:0 Марика (36), 2:0 Марика (54)

Вердер – Бохум 3:2
0:1 Шестак (14), 1:1 Писаро (58), 1:2 Дедич (63), 2:2 Марин (65), 3:2 Фрингс (81)

Фрайбург – Майнц 1:0