Байерн Мюнхен разгроми Леверкузен с 5:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. На практика баварците подариха титлата на Борусия Дортмунд, който при победа в домакинството си на Фрайбург ще поведе с 8 точки, 4 кръга преди края на първенството. За Байерн победата бе много важна в борбата за място в Шампионската лига. С успеха немският колос си върна третото място в класирането с 55 точки, на 1 пред четвъртия Хановер.

На “Алианц Арена“ баварците бяха пълни господари на терена и заслужено стигнаха до категоричния успех. Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато след удар с глава на Швайнщайгер, топката се отби в Симон Ролфес и влезе в собствената му врата. В 28-ата минута се стигна до второто попадение. След поредица от грешки на Артуро Видал се опита да изчисти топката в наказателното поле с пета, тя попадна право в краката на Томас Мюлер. Той веднага подаде към Гомес и нападателят не сбърка за 2:0. В края на полувремето отново Марио Гомес отбеляза за класическото 3:0. В първата минута на добавеното време на първата част Швайнщайгер подаде към оставения напълно непокрит Гомес вдясно и той прати топката между краката на Адлер във вратата за 4:0.

Байерн започна по-прибрано второто полувреме. Първото добро положение за гостите дойде едва в 58-ата минута, когато влезлият като резерва Щефан Кислинг стреля с глава, но ударът му мина далеч встрани. В 62-ата минута неразбирателство между Швайнщайгер и Ван Буйтен в наказателното поле създаде възможност пред Ерен Дердиок и той от десет метра прати топката във вратата зад Бут за 4:1. Пет минути по-късно Михаел Балак също се озова на добра позиция, но ударът му с глава мина високо. В 75-ата минута домакините си върнаха четирите гола предимство. След хубав пробив на Франк Рибери и комбинация с Ван Буйтен французинът не остави шанс на Адлер със силен удар с десния край и оформи крайното 5:1./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ

От 15 април (петък)
Майнц 05 - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 1Андре Шюрле (87)

От 16 април (събота) от 16:30 часа
Кьолн - Щутгарт 1:3
0:1 Кристиан Треш (51), 0:2 Мартин Харник (53), 0:3 Здравко Кузманович (63-дузпа), 1:3 Миливойе Новакович (69)

Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт)  1:0
1:0 Роберто Фирмино (78)

Хамбургер - Хановер 0:0

Кайзерслаутерн - Нюрнберг 0:2
0:1 Кристиан Айглер (35), 0:2 Роберто Мак (90)

Волфсбург - Санкт Паули 2:2
1:0 Марио Манджукич 39), 1:1 Дениз Наки (60), 1:2 Матиас Леман (77), 2:2 Ян Полак (88)

На 16 април (събота) от 19:30 часа
Вердер - Шалке 04 1:1
1:0 Вагнер (59), 1:1 Еду (64)

На 17 април (неделя) от 16:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Леверкузен 5:1
1:0 Симон Ролфес (7-автогол), 2:0 Марио Гомес (28), 3:0 Марио Гомес (44), 4:0 Марио Гомес (45), 4:1 Ерен Дердиок (62), 5:1 Франк Рибери (75)

На 17 април (неделя) от 18:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 23 мача, 12 победи за Борусия (Дортмунд), 8 равенства, 3 победи за Фрайбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.