Навръх 116-ия си рожден ден Байерн (Мюнхен) направи нова крачка към титлата в Бундеслигата. Баварците сразиха като гост Волфсбург с 2:0. Кингсли Коман и Роберт Левандовски вкараха през второто полувреме. След успеха Байерн събра 62 точки, вторият Борусия Дортмунд е с 51, но и с мач по-малко. Мач №200 за баварците изигра Дейвид Алаба. Гостите от Мюнхен имаха смазващо предимство във владеенето на топката, но не и положения през първата част.

В 54-ата минута съдиите спряха голова атака на Байерн заради засада на Левандовски. В 66-ата минута Левандовски опита удар, топката се отби в крака на Налдо, а Коман я насочи технично в ъгъла за 1:0. Пет минути след това Виейриня пропусна да вкара за Волфсбург, след като засече удар в ръцете на Нойер. В 74-ата минута всичко приключи, след като Коман центрира в наказателното поле, където Левандовски намери топката след докосване на Рибери.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!