Байерн (Мюнхен) взе само точка от гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) - 3:3 в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Баварците губеха до 84-ата минута, когато Филип Лам изравни.

Мачът започна прекрасно за домакините от Борусия и те поведоха в резултата още в 5-ата минута. Тобиас Левелс проби отдясно, подаде към Патрик Херман и той веднага центрира. Топката се оказа зад изненадания вратар на Байерн Ханс-Йорг Бут и влетя във вратата. Баварците обаче реагираха перфектно и само шест минути по-късно възстановиха равенството. Тони Кроос центрира от пряк свободен удар към далечната греда, там Андерсон не можа да покрие Марио Гомес и той вкара с глава петия си гол за сезона в Бундеслигата за 1:1. Положенията пред вратата на Борусия се заредиха едно след друго и в 30-ата минута с глава Бастиан Швайнщайгер нацели напречната греда. Шест минути по-късно Швайнщайгер намери перфектно Гомес, чийто удар бе спасен от Хаймерот. При добавката Кроос се опита да прехвърли стража, но той с последни усилия изби в гредата. В 40-ата минута Швайнщайгер даде преднина на Байерн за 2:1. Даниел Пранич подаде в наказателното поле към халфа, който с пета прати топката покрай Хаймерот.

Домакините излязоха със съвсем различно лице след почивката. В 50-ата минута Роман Нойщедтер се оказа на стрелкова позиция, но топката го изненада и той я прати високо над вратата. В 56-ата минута при бърза контраатака Игор де Камарго намери чудесно Марко Ройс и той прати топката в долния десен ъгъл за 2:2. Само четири минути по-късно тимът от Мьонхенгладбах нанесе втория си удар и излезе напред в резултата. Този път Ройс подаде към Де Камарго, Даниел ван Буйтен закъсня с намесата си и нападателят разстреля Бут за 3:2. В 84-ата минута Анатоли Тимошчук изведе Филип Лам сам в наказателното поле и с хубав удар в далечния ъгъл бранителят донесе точката на своите./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
От 5 ноември (петък)
Шалке 04 – Санкт Паули 3:0
1:0 Раул (14), 2:0 Клаас-Ян Хунтелаар (53), 3:0 Раул (81)

От 6 ноември (събота)
Хамбургер – Хофенхайм 2:1
0:1 Салихович (6-дузпа), 1:1 Вестерман (45), 2:1 Младен Петрич (83)

Айнтрахт (Франкфурт) – Волфсбург 3:1
1:0 Гекас (26), 2:0 Швеглер (39), 3:0 Гекас (55-дузпа), 3:1 Дежегах (66)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн 3:3
1:0 Херман (5), 1:1 Марио Гомес (11), 1:1 Шванщайгер (40), 2:2 Ройс (56), 3:2 Де Камарго (61), 3:3 Лам (84)

Фрайбург – Майнц 1:0
1:0 Сисе (64-дузпа)

Нюрнберг – Кьолн 3:1
1:0 Хегелер (11), 1:1 Геромел (16), 2:1 Гюндоган (43), 3:1 Шайбер (90)

На 7 ноември (неделя)
16:30 часа Хановер – Борусия (Дортмунд)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 38 мача, 9 победи за Хановер, 13 равенства, 16 победи за Борусия (Дортмунд)

18:30 часа Байер (Леверкузен) – Кайзерслаутерн
Баланс: 52 мача, 22 победи за Байер (Леверкузен), 12 равенство, 18 победи за Кайзерслаутерн

18:30 часа Щутгарт – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 31 победи за Щутгарт, 27 равенства, 30 победи за Вердер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.