Германският и европейски клубен шампион Байерн продължава без загуба под ръководството на Пеп Гуардиола. В мач от 5 кръг на Бундеслигата баварците се наложиха с 2:0 над Хановер. В този мач тимът от Мюнхен игра в екип, направен по модел на традиционната баварска носия. По този начин Байерн рекламира бирения фестивал в Мюнхен “Октоберфест”.

Марио Манджукич откри резултата в 51-ата минута, когато от точката на дузпата беше точен след подаване на Тони Кроос. 13 минути по-късно Франк Рибери подпечата победата на тима си. Французинът беше точен при добавката, след като Рон-Роберт Цилер парира удар на Ариен Робен. Този успех изкачи Байерн временно на първото място в класирането с 13 точки, една повече от Борусия (Дортмунд).

Аугсбург записа трета поредна победа в първенството, след като се наложи с 2:1 над Фрайбург след обрат. И трите гола паднаха през второто полувреме. Адмир Мехмеди даде аванс на гостите веднага след почивката, но в 62-ата минута Халил Алтънтоп изравни резултата. Тобиас Вернер реализира победното попадение в последната минута. Успехът изкачи Аугсбург на шесто място с 9 точки, докато Фрайбург е 17-и с 2 точки.

Байерн – Хановер 2:0
1:0 Марио Манджукич (51), 2:0 Франк Рибери (64)
14.09.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Волфсбург
Баланс: 32 мача, 16 победи за Байер (Леверкузен), 5 равенства, 11 победи за Волфсбург
14.09.13
16:30 ч.
Вердер – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 86 мача, 38 победи за Вердер, 18 равенства, 30 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
Аугсбург – Фрайбург 2:1
0:1 Адмир Мехмеди (46), 1:1 Халил Алтънтоп (62), 2:1 Тобиас Вернер (90)
14.09.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 92 мача, 32 победи за Борусия (Дортмунд), 27 равенства, 33 победи за Хамбургер
15.09.13
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 10 мача, 5 победи за Хофенхайм, 3 равенства, 2 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
15.09.13
18:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 9 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 3 равенства, 8 победи за Нюрнберг

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.