Байерн се класира на финала на световното клубно първенство. Баварците разгромиха китайския Гуангджоу Евъргранде с 3:0 в полуфинал на турнира. В състезанието сили мерят шампионите на шестте континентални конфедерации, както и първенецът на страната домакин - Мароко. Победителят от Шампионската лига на Европа - Байерн, и носителят на Копа Либертадорес – Атлетико Минейро, започнаха участието си от полуфиналите.

На стадиона в Агадир немската машина с лекота отнесе отстъпващия значително по класа съперник и буквално го пожали. Освен, че вкараха три гола, баварците в хода на мача удариха и пет греди.

В 16-ата минута капитанът на баварците Филип Лам центрира отдясно, а Тиаго Алкантара пое топката на гърди и след това нацели страничната греда. Пет минути по-късно същото направи и Тони Кроос със силен удар от далечна дистанция.

Отбрата на китайският тим се пропука и в 40-ата минута, когато Байерн поведе. Лам центрира отдясно, Манджукич не успя да засече топката както трябва, а Тиаго бе блокиран и кълбото достигна до Франк Рибери, който от малък ъгъл вкара за 0:1.Секунди преди почивката находчивият Манджукич реши всичко.

След поредната ужасяваща грешка на защитата в червено хърватинът засече с плонж и удар с глава центриране отдясно на Тиаго и направи 0:2. През второто полувреме баварците отново имаха тотално надмощие. Момчетата на Пеп Гуардиола допълнително бяха успокоени от комфортната преднина и намалиха оборотите. В 47-ата минута Марио Гьотце след асистенция на Давид Алаба опъна мрежата на китайците за трети път – 0:3. Докрая срещата се доиграваше. В 60-ата минута Гьотце бе близо и до втори гол, но ударът му бе спасен с вещина от вратаря на китайския тим Ченг Зенг.

Байерн продължи да прави каквото си иска на терена и в 66-ата минута Рибери финтира Линпенг Жанг, след което уцели напречната греда. Минута по-късно след удар на Гьотце и намеса на Ченг Зенг топката се отби от страничната греда и излезе в корнер.

В 87-ата минута Ченг Зенг отби нов коварен удар на Гьотце, след което топката се удари два пъти в напречната греда, преди да се завърне в игралното поле и да бъде избита.

В другия полуфинал утре вечер играят Раджа (Казабланка) срещу Атлетико Минейро. Мачът между мароканците и бразилците е утре от 18:30 часа българско време. Финалът е на 21 декември.

Гуангджоу - Байерн 0:3
0:1 Франк Рибери (40), 0:2 Марио Манджукич (44), 0:3 Марио Гьотце (47)

Гуангджоу: Зенг Ченг, Сун Ксианг, Фенг, Ксиаотинг, Янг-Чон Ким, Чанг Липенпенг, Ченг Цхи, Чао Ксури (76-Фенг Джунан), Хуанг Бовен (46-Ронг Хао), Конка, Елкесон, Мурикуи (72-Гао Лин)
Треньор: Марчело Липи

Байерн: Нойер, Лам, Рафиня, Ван Буйтен, Боатенг, Алаба, Рибери (72-Шакири), Кроос (58-Хави Мартинес), Тиаго Алкантара, Гьотце, Манджукич (75-Писаро)
Треньор: Хосеп Гуардиола