Байерн победи Байер (Леверкузен) с 2:1 като гост в мач от 26 кръг на Бундеслигата. С този успех баварците взеха реванш за загубата с 1:2 от “аспирините” през есента, което е единственото поражение за тима на Юп Хайнкес в първенството през този сезон.

Хайнкес даде почивка на голяма част от титулярите, но въпреки това Байерн стигна до успеха. Марио Гомес откри резултата в 37-ата минута с красив индивидуален гол. Домакините изравниха четвърт час преди края чрез капитана Симон Ролфес.

Байер (Леверкузен) мислеше, че ще стигне до седмото си равенство за сезона, но в 87-ата минути Филип Волшайд си вкара автогол. Топката се удари в дясното му рамо и влезе във вратата на Бернд Лено след центриране на Бастиан Швайнщайгер от фаул.

Осем кръга преди края на сезона Байерн има аванс от 20 точки пред Борусия (Дортмунд). Това ознавача, че баварците се нуждаят от пет точки в останалите си мачове, за да триумфират за 23-и път като шампион на Германия. Това обаче може да стане още следващия кръг, ако Байерн победи Хамбургер, а Борусия (Дортмунд) не успее да спечели срещу Щутгарт.
ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
15.03.13
21:30 ч.
Волфсбург – Фортуна (Дюселдорф) 1:1
0:1 Матис Боли (37), 1:1 Ивица Олич (51)
16.03.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Фрайбург 5:1
0:1 Шмид (28), 1:1 Левандовски (41), 2:1 Шахин (44), 3:1 Левандовски (45), 4:1 Шахин (72), 5:1 Битенкорт (78)
16.03.13
16:30 ч.
Вердер – Гройтер Фюрт 2:2
1:0 Хънт (47-д), 1:1 Фюрстнер (56), 1:2 Петсос (62), 2:2 Хънт (70-д)
16.03.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Шалке 04 3:0
1:0 Фойлнер (31), 2:0 Есвайн (69), 3:0 Франц (87)
Байер (Леверкузен) – Байерн 1:2
0:1 Марио Гомес (37), 1:1 Симон Ролфес (75), 1:2 Филип Волшайд (87-автогол)
17.03.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 18 равенства, 37 победи за Щутгарт
17.03.13
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 24 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 7 равенства, 14 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК