Байерн победи Борусия Дортмунд с 3:2 в голов спектакъл на „Алианц Арена“ и спечели за рекорден осми път Суперкупата на Германия. Баварците бързо се съвзеха от загубата срещу Хофенхайм (1:4) преди няколко дни за първенство и завоюваха пети трофей от началото на тази календарна година след тези в Бундеслигата, купата на страната, Шампионската лига и Суперкупата на Европа само преди седмица.

Играчите на Ханзи Флик бяха по-дейни в началото и поведоха с гол на Корентен Толисо (18), а Томас Мюлер удвои аванса им в 32-ата минута след пас на Алфонсо Дейвис.

„Жълто-черните“ не се предадоха и бързо върнаха едно попадение чрез Юлиан Брандт (39), а асистиралият му за гола Ерлинг Холанд (55) възстанови равенството скоро след почивката. Томас Дилейни подаде за попадението на детето-чудо от Норвегия.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В заключителните минути Йошуа Кимих (82) се възползва от грешка на вестфалци в центъра на терена, комбинира с Роберт Левандовски и след това реализира за 3:2. Вратарят Хитц първо отрази удара, но Кимих направи ефектна добавка при падането си на терена и го прехвърли.

До края на мача Дортмунд опита финален щурм, но не успя да стигне до ново равенство и загуби битката за трофея.

Мачът за Суперкупата беше ръководен от Бибиана Щайнхаус, а след края на двубой 41-годишната полицайка прекрати кариерата си като футболен съдия.

БАЙЕРН - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 3:2
1:0 Корентен Толисо (17), 2:0 Томас Мюлер (32), 2:1 Юлиан Брандт (39), 2:2 Ерлинг Холанд (55), 3:2 Йошуа Кимих (82)

Байерн: Нойер; Павар (76 - Ричардс), Зюле, Л. Ернандес, А. Дейвис; Х. Мартинес (84 - Мусиала), Толисо; Коман (54 - Гнабри), Кимих, Мюлер; Левандовски (84 - Зиркзее)
Треньор: Ханзи Флик

Борусия (Дортмунд): Хитц; Е. Джан, Хумелс (76 - Пишчек), Аканджи; Мюние (67 - Шулц), Дахуд, Дилейни, Паслак; Ройс (72 - Рейна), Брант (76 - Белингам); Холанд (68 - Рейниер)
Треньор: Лусен Фавър