Германският шампион Байерн (Мюнхен) записа нов успех в Бундеслигата и продължава да е без загуба от началото на сезона и само с един равен мач. Поредната жертва на баварците бе Шалке. Тимът на Хосеп Гуардиола надделя с 3:1 като гост, а головете реализираха Давид Алаба, Хавиер Мартинес и Томас Мюлер. За домакините от Гелзенкирхен точен бе Марк Мейер.

Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара попадна в групата на Шалке, но изгледа мача от резервната скамейка.
Байерн (Мюнхен) излезе напред в резултата в 9-ата минута, когато Давид Алаба с мощен шут не остави шансове на вратаря на домакините.

Шалке изравни в 17-ата минута чрез Марк Мейер, който се разписа с удар по земята. Хавиер Мартинес отново даде преднина на гостите от Мюнхен в 69-ата минута оползотворявайки добро центриране на Ариен Робен.

Крайното 3:1 за Байерн оформи Томас Мюлер в даденото от рефера продължение на двубоя.

С успеха Байерн събра 37 точки на върха в класирането и е с преднина от 8 пред втория Борусия (Дортмунд). Шалке пък е на седмо място с 20 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
20.11.15
21:30 ч.
Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 3:1
1:0 Пиер-Мишел Ласога (19-дузпа), 2:0 Люис Холтби (41), 3:0 Матс Хумелс (55-автогол), 3:1 Пиер-Емерик Обамеянг (86)
21.11.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер 2:1
1:0 Ибрахима Траоре (34), 1:1 Артур Собиех (65), 2:1 Рафаел (84)
21.11.15
16:30 ч.
Волфсбург – Вердер 6:0
1:0 Алехандро Галвес (11-автогол), 2:0 Макс Крузе (45), 3:0 Виейриня (56), 4:0 Джошуа Гилавоги (67), 5:0 Бас Дост (78), 6:0 Макс Крузе (87)
21.11.15
16:30 ч.
Щутгарт – Аугсбург 0:4
0:1 Александър Есвайн (11), 0:2 Тимо Баумгартъл (18), 0:3 Ян-Ингвер Карлсен-Бракер (36), 0:4 Коо Джа Чеол (54)
21.11.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 1:3
0:1 Хавиер Ернандес (23), 0:2 Хавиер Ернандес (39), 1:2 Слободан Медойевич (45), 1:3 Хакан Чалханоглу (72)
21.11.15
16:30 ч.
Кьолн – Майнц 0:0
21.11.15
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн 1:3
0:1 Давид Алаба (9), 1:1 Марк Мейер (17), 1:2 Хавиер Мартинес (69), 1:3 Томас Мюлер (90+2)