Шампионът Байерн обърна у дома Борусия (Дортмунд) с 2:1 в голямото дерби от 10-ия кръг в германската Бундеслига. Баварците спряха серия от 4 домакинства без успех над този съперник и му нанесе седмо поражение от началото на сезона. Весртфалци са отборът с най-много загуби в Германия през тази кампания до момента.

Още в 5-ата минута Робен можеше да открие резултата, но силният му изстрел първо беше избит от Роман Вайденфелер, а след това рикошира и в напречната греда. Четири минути по-късно гостите също удариха греда чрез арменския национал Хенрих Мхитарян. Последваха серия от пропуски на домакините чрез Мюлер и Робен, докато за гостите изгодно положение пропиля Обамеянг. Малко след това в 31-ата минута обаче самият Обамеянг нахлу по дясното крило и центрира, а Марко Ройс вкара с глава за 0:1 и смрази трибуните на „Алианц Арена”. До края на полувремето домакините направиха още един куп пропуски, най-фрапантен от които на Робен.

След почивката баварците продължиха да доминират тотално, но Роман Вайденфелер бе заключил вратата си, а пропуски направиха Левандовски и Бенатиа. Рибери се появи в игра чак в 70-ата минута и две минути по-късно Байерн най-накрая изравни, след като Левандовски изстреля точен шут с левия крак за 1:1. В 84-ата минута появилият се също като резерва Клаудио Писаро се оказа безпомощен срещу Вайденфелер, но секунди по-късно Суботич сбърка и даде шанс на Рибери, след което го задържа в наказателното поле и логично последва дузпа, реализирана от Ариен Робен за крайното 2:1.

С успеха си Байерн събра 24 точки и остава лидер, а Борусия (Дортмунд) е на незавидното 16-о място само със 7 точки.

Байерн - Борусия (Дортмунд) 2:1
0:1 Марко Ройс (31), 1:1 Роберт Левандовски (72), 2:1 Ариен Робен (85-дузпа)

Майнц – Вердер 1:2
1:0 Шинджи Оказаки (3), 1:1 Франко ди Санто (44), 1:2 Франко ди Санто (49)
Щутгарт – Волфсбург 0:4
0:1 Иван Перисич (15), 0:2 Робин Кнохе (45+1), 0:3 Кевин де Бруйне (48), 0:4 Иван Перисич (88)
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс: 12 мача, 2 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 4 равенства, 6 победи за Хофенхайм