Байерн официално стана шампион на Германия за 25-и път в историята, след като Волфсбург загуби с 0:1 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Така четири кръга преди края „вълците” остават на 15 точки зад баварците, които са недостижими и печелят титлата за трета поредна година.

„Жребците” можеха да поведат на Волфсбург още в средата на първата част, но Патрик Херман шутира на сантиметри покрай вратата. Малко преди почивката пък звездата на гостите Кевин де Бруйне получи възможност да се разпише, но прати топката над вратата.

През втората част домакините натиснаха по-сериозно и в 50-ата минута удар на Херман бе отразен със сетни усилия от швейцарския страж Диего Беналио. Четвърт час преди края Макс Крузе също бе на косъм от попадението, но и той шутира над напречната греда.

Мьонхенгладбах дочака своя миг в последната 90-а минута, когато Фабиан Джонсън асистира на Макс Крузе, който разстреля Беналио и донесе победата на домакините.

След успеха си „жребците” са трети във временното класиране с 57 точки и само на 2 пред четвъртия Байер (Леверкузен), както и на 4 зад втория Волфсбург, който с поражението си узакони титлата на Байерн.

Щутгарт - Фрайбург 2:2
1:0 Даниел Гинчек (24), 2:0 Мартин Харник (27), 2:1 Нилс Петерсен (58-дузпа), 2:2 Нилс Петерсен (85)
25.04.2015
16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Айнтрахт 2:0
1:0 Пиер-Емерик Абумеянг (24-дузпа), 2:0 Шинджи Кагава (32)
25.04.2015
16:30 часа
Хановер - Хофенхайм 1:2
0:1 Антони Модесте (1), 1:1 Ларс Стиндъл (24), 1:2 Адам Шалай (83)
25.04.2015
16:30 часа
Хамбургер - Аугсбург 3:2
1:0 Ивица Олиц (11), 2:0 Пиер-Мишел Ласога (19), 2:1 Раул Бобадия (25), 2:2 Тобиас Вернер (69), 3:2 Пиер-Мишел Ласога (71)
25.04.2015
16:30 часа
Кьолн - Байер Леверкузен 1:1
0:1 Юлиан Брандт (60), 1:1 Антони Ужа (83)
Падерборн - Вердер 2:2
1:0 Марио Вранчич (25), 2:0 Мориц Щопелкамп (27), 2:1 Дави Зелке (45), 2:2 Изет Хайрович (75)