Шалке 04 загуби катастрофално у дома от шампиона Байерн с 0:4 в дербито от шестия кръг на германската Бундеслига. Един срещу друг за първи път се изправиха братята Боатенг – Кевин-Принс с екипа на „кралскосините” и Жером с този на баварците.

Домакините започнаха добре срещата и направиха няколко остри атаки, при една от които Кевин-Принс Боатенг стреля силно от средна дистанция, но ударът му бе отразен от Мануел Нойер. Баварците разиграваха дълго в стила на Барселона и това бе напълно очаквано с оглед на факта, че треньор им е бившият наставник на каталунците Хосеп Гуардиола. От началото на сезона испанският специалист налага своята схема на игра и се опитва да направи от Байерн нещо като копие на Барселона, но без звезда от ранга на Лионел Меси.

Устремът на „миньорите” бе спрян в рамките само на две минути. Първо Бастиан Швайнщайгер (21) засече с глава центрирана от корнер на Робен за 0:1, а малко след това и Марио Манджукич (22) се разписа с глава за 0:2 след центриране на Давид Алаба. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката Алаба записа втора асистенция в актива си, след като изведе Франк Рибери (75) и французинът се разписа за класическото 0:3. В самия край пък Томас Мюлер изведе перуанския нападател Клаудио Писаро (84), който оформи крайното 0:4.

С успеха си Байерн събра 16 точки и настигна лидера Борусия (Дортмунд), който по-рано днес се издъни при визитата си на Нюрнберг (1:1) и въпреки това остава начело заради по-добрата си голова разлика. Шалке 04 е на 12-а позиция със 7 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
20.09.13
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Айнтрахт (Брауншвайг) 4:1
1:0 Оскар Венд (22), 2:0 Рафаел (31), 2:1 Мирко Боланд (58), 3:1 Макс Крузе (72), 4:1 Рафаел (75)
21.09.13
16:30 ч.
Хановер – Аугсбург 2:1
0:1 Пол Верхаег (51-дузпа), 1:1 Артур Собиех (60), 2:1 Саболч Хусти (89)
21.09.13
16:30 ч.
Волфсбург – Хофенхайм 2:1
0:1 Антони Модест (15), 1:1 Ивица Олич (44), 2:1 Ивица Олич (48)
21.09.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Марсел Шмелцер (37), 1:1 Пер Нилсон (52)
21.09.13
16:30 ч.
Майнц – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Роби Крус (19), 0:2 Ларс Бендер (38), 0:3 Щефан Кислинг (45+1), 0:4 Щефан Кислинг (59), 1:4 Юнус Мали (82)
Шалке 04 – Байерн 0:4
0:1 Бастиан Швайнщайгер (21), 0:2 Марио Манджукич (22), 0:3 Франк Рибери (75), 0:4 Клаудио Писаро (84)
22.09.13
16:30 ч.
Фрайбург – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 16 мача, 3 победи за Фрайбург, 5 равенства, 8 победи за Херта
22.09.13
18:30 ч.
Щутгарт – Айнтархт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 38 победи за Щутгарт, 18 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.