Байерн (Мюнхен) загуби от Хамбургер с 1:2, а шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) победи домакина Майнц 05 с минималното 1:0 в полуфиналните срещи от турнира “Лига Тотал Къп”.

За “баварците” като титуляр на вратата започна германския национал Мануел Нойер, но именно негова грешка доведе до първия гол в мача, дело на Сон в 7-а минута. Отново 19-годишният Сон покачи на 2:0 в 30-а минута.През второто полувреме Байерн опита да стигне до изравняване, но единствено успя да реализира почетен гол в края чрез резервата Кроос.

В другия полуфинал Дортмунд бе по-добрият тим срещу Майнц 05 и заслужено спечели с 1:0 след гол на новото попълнение Перишич в 46-а минута. Така тази вечер във финала един срещу друг ще се изправят Борусия (Дортмунд) и Хамбургер от 21:45 часа българско време, а Байерн и Майнц ще спорят за третото място от 19:30 часа. /БЛИЦ