След сблъсъци между привърженици на Байерн и Мюнхен 1860 полицията в баварската столица задържа 19 души. „Малкото дерби” между резервните отбори на двата клуба в Регионална лига Бавария се проведе в сряда вечер и доведе до редица безредици, потушени от органите на реда. Двама души са леко ранени. В крайна сметка вторият отбор на „лъвовете” спечели дербито с 2:1.

Още преди срещата 300 привърженици на Мюнхен 1860 организираха поход към стадион „Грюнвалд”, палеха пиротехнически средства и замерваха автобуса на Байерн с бутилки.

Мачът бе наблюдаван от 12 260 зрители. Малко след първия съдийски сигнал той бе прекъснат заради ракети на терена. На трибуните пък фенове на „лъвовете” запалиха знаме на вечния съперник. След 15 минути пауза играта бе подновена, а Байерн поведе с гол на Алесандро Шьопф (19).

През втората част „лъвовете” стигнаха до пълен обрат с попадения на Лиридон Вокай (47) и Майк От (68). В добавеното време бранителят на Мюнхен 1860 Кристоф Рех бе изгонен с червен картон.

Въпреки третата си загуба за сезона вторият тим на Байерн остава лидер в класирането с 51 точки. Мюнхен 1860 е на трета позиция с 43 пункта.