Устременият към титлата Байерн (Мюнхен) загуби с 1:2 гостуването си Хановер в последния мач от 10-ия кръг. Така селекцията на Юп Хайнкес сложиха край на успешната си серия от 8 поредни мача без загуба в Бундеслигата. Въпреки загубата баварците остават начело в класирането, но вече само на 3 точки пред шампиона Борусия (Дортмунд). Хановер пък се изкачи на 4-ата позиция с актив от 18 точки.

На почивката домакините водеха в резултата. В 23-ата минута Мохамед Абделу се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Филип Лам срещу Стивън Черундоло в наказателното поле.

Пет минути след това положението за Байерн се утежни. Причината бе, че Жером Боатенг беше изгонен с директен червен картон за неспортсменско поведение.

В 50-ата Хановер поведе с 2:0. Кристиан Пандер се възползва от добро подаване на Кристиан Рауш и удвои преднината на домакините.

В 63-ата силите на терена бяха изравнени, когато за втори жълт картон беше изгонен и капитанът на Хановер Черундоло.

До края обаче Байер стигна само до почетно попадение и не успя да си тръгне поне с точка от "АВД Арена". Вкара го появилият се на смяна 19-годишен Давид Алба в 83-ата минута. Така Хановер записа победа с 2:1 над баварците и се добли до челниците в класирането.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 10 КРЪГ
21.10.11
21:30 ч.
Аугсбург – Вердер 1:1
1:0 Аксел Белингхаузен (48), 1:1 Клаудио Писаро (68)
22.10.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Кьолн 5:0
1:0 Шинджи Кагава (7), 2:0 Марсел Шмелцер (25), 3:0 Роберт Левандовски (44), 4:0 Роберт Левандовски (50), 5:0 Себастиан Кел (66)
22.10.11
16:30 ч.
Нюрнберг – Щутгарт 2:2
1:0 Тими Симонс (9), 1:1 Здравко Кузманович (61-дузпа), 2:1 Филип Волшайд (70), 2:2 Франсиско Родригес (84)