Байерн (Мюнхен) завърши при 2:2 с Аякс в контрола, изиграна на "Алианц Арена" и все още продължава да търси първия си успех под ръководството на Юлиан Нагелсман. И двата отбора заложиха на състави, които не представят 100% от потенциала им, но въпреки това зарадваха всички с четири гола.

Закария Лабяд откри резултата за шампиона на Нидерландия с попадение в 10-та минута. Ерик Максим Чупо-Мотинг възстанови равенството в 40-та минута. Баварците осъществиха пълен обрат малко след почивката, когато защитникът Танги Нианзу се разписа. Аякс стигна до втори гол в 50-та минута, когато Виктор Йенсен се разписа.

Байерн игра с новия си екип, който включва пета звезда над емблемата. За тима стартира и новото попълнение в отбрана - Дайо Упамекано. За Аякс пък неофициален дебют направи новото попълнение от Фейенорд Стивън Бергюс.