Байерн постигна трудна, но очаквана победа с 2:0 срещу последния Айнтрахт (Брауншвайг) при гостуването си от 31-ия кръг на Бундеслигата. В титулярния състав не попаднаха възстановяващия се от контузия Мануел Нойер, Томас Мюлер и Марио Манджукич.

Последните двама се появиха в игра на двойна смяна в 73-ата минута. Манджукич дори отбеляза втория гол за баварците в 87-ата минута, след като се възползва от дълго подаване на вратаря Лукас Редер. Около четвърт час преди това пък Клаудио Пизаро откри резултата. Трябва обаче да се отбележи, че видимо възпитаниците на Хосеп Гуардиола пазеха сили за идната седмица. А тогава баварците играят с Реал (Мадрид) в първи 1/2-финален мач от Шампионската лига.

Победата бе повече за самочувствие, защото Байерн отдавна си осигури шампионската титла и с новите три точки има 81 на върха. Последният Айнтрахт е с 25, на само три от спасението.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
17.04.14
21:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хановер 2:3
0:1 Леон Андреасен (2), 1:1 Мартин Ланиг (13), 1:2 Ларс Щиндъл (20), 1:3 Дидие Я Конан (29), 2:3 Александър Майер (68)
19.04.14
15:30 ч.
Борусия (Дортмуд) – Майнц 4:2
1:0 Оливер Кирх (6), 1:1 Шинджи Оказаки (14), 2:1 Роберт Левандовски (18), 2:2 Шинджи Оказаки (53), 3:2 Лукас Пижчек (56), 4:2 Марко Ройс (79-д)
19.04.14
15:30 ч.
Вердер – Хофенхайм 3:1
0:1 Кевин Фоланд (3), 1:1 Филип Бергфреде (18), 2:1 Сантяго Гарсия (78), 3:1 Нийлс Петерсен (90)
19.04.14
15:30 ч.
Фрайбург – Борусия 4:2
0:1 Патрик Херман (9), 1:1 Адмир Мехмеди (51), 2:1 Оливер Сонг (71), 3:1 Владимир Дарида (72), 4:1 Адмир Мехмеди (87), 4:2 Хаавард Нордвайт (89)
19.04.14
15:30 ч.
Аугсбург – Херта 0:0
19.04.14
15:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Байерн 0:2
0:1 Клаудио Пизаро (75), 0:2 Марио Манджукич (87)
19.04.14
19:30 ч.
Хамбургер – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 33 мача, 9 победи за Хамбургер, 13 равенства, 11 победи за Волфсбург
20.04.14
16:30 ч.
Нюрнберг – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 49 мача, 12 победи за Нюрнберг, 13 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузе)