Байерн записа домакинска победа с 1:0 над Дармщад в мач от 32 кръг. По този начин баварците, които си гарантираха пета поредна шампионска титла преди седмица, пратиха „лилиите“ официално във Втора бундеслига.

Хуан Бернат реализира единственото попадение в мача в 18-ата минута. Испанецът получи пас от Франк Рибери в наказателното поле, финтира защитник на гостите и стреля точно във вратата.

Бившият играч на баварците Хамит Алтънтоп получи шанс да изравни резултата в края на мача. В 86-ата минута Хуан Бернат събори Свен Шиплок в наказателното поле. Ударът на Алтънтоп от бялата точка беше спасен от Том Щарке.

Така Байерн събра 76 точки и има аванс от 13 пред РазенБалшпорт (Лайпциг), който по-късно тази вечер гостува на Херта. Дармщад е на последното 18-о място с 24 точки, на девет от зоната на спасението, а до края на сезона остават два кръга.