Германският национал Марио Гомес вкара хеттрик за Байерн при победата на баварците с 4:0 като гост на ЧФР Клуж в мач от Група “Е” на Шампионската лига. С този успех грандът от Мюнхен си гарантира участие на осминафиналите на турнира.

Гомес, който обикновено е резерва за Байерн, записа един от малкото си мачове като титуляр в отсъствието на контузения Мирослав Клозе. Нападателят вкара първия си гол в 12-ата минута при добавка, а реализира с глава втория си 12 по-късно.

Германският национал заби третото си попадение в мача в 71-ата минута, а резервата Томас Мюлер оформи победата на Байерн в последната минута на мача.

След четири поредни победи в Група “Е” на Шампионската лига Байерн има 12 точки и е сигурен участник в следващата фаза на турнира. ЧФР Клуф, който на два пъти удари гредите на вратата на Ханс-Йорг Бут през второто полувреме, е на поседно място с 3 точки.

Баварците гостуваха на румънския шампион с група от едва 15 футболисти заради многото контузени играчи в състава на Луис ван Гаал./БЛИЦ

ЧФР Клуж – Байерн 0:4
0:1 Марио Гомес (12), 0:2 Марио Гомес (24), 0:3 Марио Гомес (71), 0:4 Томас Мюлер (90)

ЧclujФР Клуж: 44.Едуард Станчою, 24.Йонуц Рада, 13.Фелипе Пиколо, 20.Каду (78-2.Тони), 4.Кристиан Панин, 19.Хуан Кулио1 7.Емил Дика (46-Едимар Фрага), 16.Рафаел Бащош (46-Адриан Йоан Хора), 11.Томас Коста, 9.Ласина Траоре, 10.Роберто де Дзерби

bajernБайерн: 1.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел ван Буйтен, 6.Мартин Демикелис, 23.Даниел Пранич, 8.Хамит Алтънтоп, 44.Анатоли Тимошчук, 16.Андреас Отъл, 31.Бастиан Швайнщайгер (75-25.Томас Мюлер), 39.Тони Кроос, 33.Марио Гомес