Байерн (Мюнхен) разби с 4:0 Щутгарт на "Алианц Арена" в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Баварците не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над гостуващия тим и реализираха всичките си попадения още преди почивката.

Ариен Робен беше точен в 11-ата минута, когато завърши по великолепен начин перфектна контраатака на своя тим. Само седем минути по-късно Дъглас Коста покачи на 2:0 след страхтен удар с левия крак.

В 37-ата минута Роберт Левандовски реализира поредния си гол през сезона, правейки резултата класически. В 40-ата минута Томас Мюлер съвсем отчая играчите на Щутгарт, забивайки четвърто попадение във вратата на Титон.

Веднага след подновяването на играта реферът Данкерт отмени редовно попадение на гостите. Дидави свали за Вернер, който простреля Мануел Нойер, но съдиите отмениха попадението заради засада. До края на срещата тимът на Пеп Гуардиола продължи да бъде по-добрият отбор, но пропуски на Робен, Коман и Мюлер лишиха тима от още по-изразителна победа.

Байерн е убедителен лидер във временното класиране с актив от 34 точки. Щутгарт продължава незадоволителното си представяне от началото на сезона и заема 16-то място с актив от едва 10 пункта.

Байерн Мюнхен - Щутгарт 4:0
1:0 Ариен Робен (11), 2:0 Дъглас Коста (18), 3:0 Роберт Левандовски (37), 4:0 Томас Мюлер (40)

Байерн: Нойер, Боатенг (46-Бенатия), Алаба, Рафиня, Видал, Кимих, Коман, Робен, Коста (69-Тиаго Алкантара), Мюлер (59-Бадщубер), Левандовски

Щутгарт: Титон, Баумгартл, Сунжич (64-Хайзе'), Клайн, Инсуа, Швааб, Гентнер, Дие (85-Ристъл), Дидави, Костич (46-Хлусек), Вернер

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 12 КРЪГ
06.11.15
21:30 ч.
Хановер – Херта 1:3
0:1 Саломон Калу (33), 0:2 Саломон Калу (61), 1:2 Хироши Кийотаке (71-дузпа), 1:3 Саломон Калу (87-дузпа)
07.11.15
16:30 ч.
Байерн – Щутгарт 4:0
07.11.15
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Кьолн 1:2
0:1 Доминик Марох (17), 1:1 Хавиер Ернандес (33), 1:2 Доминик Марох (72)
Майнц – Волфсбург 2:0
1:0 Пабло де Бласис (31), 2:0 Юнус Мали (75)
07.11.15
19:30 ч.
Дармщад – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 1 равенство, 3 победи за Хамбургер
08.11.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 31 победи за Борусия (Дортмунд), 25 равенства, 30 победи за Шалке 04