Байерн стана първият шампион в Европа през този сезон. Германският гранд покори за рекорден 23-и път върха на Бундеслигата, която през настоящата кампания празнува своя 50-годишен юбилей.

Баварците се наложиха с минималното 1:0 над Айнтрахт във Франкфурт, което беше достатъчно за предсрочното спечелване на Сребърната салатиера. При това със смазващо превъзходство пред първенеца от миналите две издания Борусия (Дортмунд).

И след днешните мачове от 28-ия кръг разликата от 20 точки между двата тима се запази. Успеха за Байерн донесе Бастиан Швайнщайгер в 53-ата минута, докато този за Борусия не дойде никак лесно.

Пред собствена публика борещият се за оцеляване Аугсбург направи пълен обрат, след като преди това Шибер беше извел домакините напред в 22-ата. Два бързи гола в края на полувремето на Байер и Фогт позволиха на баварците се чувстват комфортно на почивката.

Малко след нея обаче Шибер беше отново точен за 2:2, а Суботич върна обрата с точен изстрел в 64-ата - 3:2. Резултат, който изглеждаше ще се запази, но в продължението Левандовски вкара за крайното 4:2.

00000000000000000000000000000000000000000000000002.JPG

Победата на Байерн позволи на отбора да има в актива си вече 75 точки срещу 55 в този на Борусия (Д). Айнтрахт пък е с 42 на пета позиция, докато Аугсбург е с 24 и е с едва една аванс на позицията за бараж, към която се стреми и Хофенхайм.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
05.04.13
21:30 ч.
Хофенхайм – Фортуна (Дюселдорф) 3:0
1:0 Роберто Формино (11), 2:0 Андреас Ламберц (75-авт.), 3:0 Кевин Фоланд (90)
06.04.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Аугсбург 4:2
1:0 Шибер (22), 1:1 Байер (43), 1:2 Фогт (45), 2:2 Шибер (55), 3:2 Съботич (63), 4:2, Левандовски (90)
19:30 ч.
Хамбургер – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
18:30 ч.
Хановер – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 47 мача, 18 победи за Хановер, 7 равенства, 22 победи за Щутгарт

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК