Въпреки очакванията за оспорван мач Байерн смачка Вердер и насред Бремен победи с 4:0 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. При тази десета поредна победа на баварците над този съперник във всички турнири завръщане на терена направи Филип Лам. Капитанът на Байерн счупи крак през ноември м.г., което го извади от терените за дълго време.

Гостите от Мюнхен откриха резултата в 24-ата минута чрез Томас Мюлер. Нападателят пропусна сам срещу вратаря Волф, след което успя да овладее и технично да прати топката във вратата. Секунди пък преди почивката Давид Алаба с перфектно изпълнение на пряк свободен удар удвои.

След паузата домакините се опитаха да сторят нещо в атака, но без успех. Байерн владееше случващото се на терена и съвсем закономерно отбеляза нови два гола. След асистенции на Томас Мюлер в 74-ата и в 91-ата Роберт Левандовски не сбърка на празна врата.

Благодарение на успеха баварците вече имат 64 точки на върха, с 14 повече от втория Волфсбург. "Вълците" обаче приемат утре Фрайбург. Вердер пък е на девета позиция 33 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
13.03.15
21:30 ч.
Леверкузен - Щутгарт 4:0
1:0 Вендел (32), 2:0 Йосип Дръмич (26), 3:0 Карим Белараби (50), 4:0 Йосип Дръмич (59)
14.03.15
16:30 ч.
Вердер - Байерн 0:4
0:1 Томас Мюлер (24), 0:2 Давид Алаба (45), 0:4 Роберт Левандвоски (74, 90+1)
14.03.15
16:30 ч.
Херта - Шалке 04 2:2
1:0 Анис Бен-Хатира (21), 1:1 Лерой Сане (40), 2:1 Генки Харагучи (82), 2:2 Джоел Матип (90)
14.03.15
16:30 ч.
Аугсбург - Майнц 05 0:2
0:1 Шинджи Оказаки (32), 0:2 Я-Чое Коо (90)
14.03.15
16:30 ч.
 Хофенхайм - Хамбургер 3:0
1:0 Еуген Полански (22-д), 2:0 Еуген Полански (82), 3:0 Себастиан Руди (88)
14.03.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Фр) - Падерборн 4:0
1:0 Алекс Майер (27), 2:0 Марк Щендера (42), 3:0 Щефан Айгнер (55), 4:0 Нелсон Валдес (82)