Байерн (Мюнхен) разби Базел с класическото 3:0 в последния мач от група “E” на Шампионската лига. Немският гранд вече си бе осигурил класиране за 1/8-финалите. За следващия етап се класира и Рома, който в другия мач стигна до равен 1:1 с ЧФР Клуж. Базел остана на трето място и продължава в Лига Европа, а големият губещ от групата се оказа Клуж, който завърши на последното място в потока с 4 точки от 6 мача.

Байерн поведе в 35-ата. Постепенната атака на домакините преминала отляво през Диего Контенто, който асистира на Франк Рибери за първото попадение. Само три минути по-късно Байерн поведе с 2:0. След изпълнение на корнер, Марио Гомес игра с глава, но Анатолий Тимошчук бе на точно място и реализира. В 50-ата минута отново Франк Рибери бе голмайстор. Томас Мюлер се пребори за топката до аутлинията, след това асистира на френския национал за 3:0.

Байерн – Базел 3:0
1:0 Франк Рибери (35), 2:0 Анатоли Тимошчук (37), 3:0 Франк Рибери (50)

байерн_1.jpgБайерн:
Крафт, Лам, Брено, Ван Бомел, Рибери, Мюлер, Контенто, Швайнщайгер, Гомес, Кроос (68 - Хамит Алтънтоп), Тимошчук

базел_1.jpgБазел: Костанцо, Инкоом, Ейбрахам, Ферати, Сафари, Шакири (75 - Тембо), Кабрал (55 - Алмерарес), Япи, Щокер, Фрай, Щрелер (46 - Ксака)

Мюнхен, "Алианц Арена"
Съдия: Мартин Хансон (Швеция)
Жълти картони:  Марио Гомес (Байерн); Александер Фрай (Базел)

В другия мач от групата Рома не успя да победи Клуж и завърши при 1:1. В 21-ата минута домакините подариха топката в центъра на терена, след което Симплисио намери Марко Бориело, той напредна и хладнокръвно от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

До края на мача гостите от Италия продължиха да атакуват, но не стигнаха до ново попадение. ЧФР Клуж изравни две минути преди края на двубоя чрез Траоре. За повече домакините нямаха време и сили и отпаднаха от надпреварата./БЛИЦ

ЧФР Клуж – Рома 1:1
0:1 Марко Бориело (21), 1:1 Траоре (88)

клуж_1.jpgЧФР Клуж: Станчою, Панин, Дика (46 - Велосо), Кивуву, Траоре, Де Зерби (78 - Де Зерби), Кулио, Каду, Рада, Коне, Едимар Фрага (63 -Биеланович)

рома_1.jpgРома: Богдан Лобонц, Кастелини, Мексес, Тоти, Де Роси, Бориело, Бурдисо, Симплисио, Бриги, Касети (64 - Сисиньо), Менез (46 - Греко)