Байерн (Мюнхен) победи Звездите на „Пауланер” с 6:1 в традиционния приятелски мач „Пауланер Къп”, който се провежда за пети път.

„Пауланер” е един от официалните спонсори на Байерн, това е една от пивоварните в Мюнхен с международен износ.В аматьорския състав имаше фенове от 9 различни страни. Любопитно е, че 41 000 души бяха кандидати да намерят място в тима.

Капитанът на баварците Филип Лам откри резултата в 16-ата минута четвърт час след началото на срещата, играна пред 12 200 зрители на стадион "Континентал Арена" в Регенсбург.

Патрик Вайраух направи резултата класически с два гола в 28-а и 37-а минута, а малко след това Карл-Хайнц Лапе вкара за 4:0.
През второто полувреме Байерн намали оборотите. Марсел Райман от „Звездите” си вкара автогол за 5:0, преди  съотборникът му Майер да върне едно попадение – 5:1. Това стана в 75-ата минута от дузпа, отсъдена от рефера Волфганг Щарк за игра с ръка. Попадението във вратата на Щарке докара до луда радост верните фенове.

Крайното 6:1 оформи младият талант Лукас Шол в 79-а минута.