Рекордьорът по спечелени шампионски титли на Германия Байерн (Мюнхен) разби у дома Шалке 04 с 4:1 в последна среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. С успеха си баварците отново се върнаха на третото място във временното класиране и отново могат да се надяват на участие в Шампионската лига догодина.

Мачът на „Алианц Арена” в Мюнхен започна вихрено и още в 5-ата минута резултатът беше открит. Антони Анан от гостите спаси една топка от излизане в тъч, но тя попадна в краката на Марио Гомес, който подаде към Ариен Робен и холандецът от малък ъгъл преодоля стража на гостите Мануел Нойер за 0:1. Отговорът на „миньорите” бе почти мигновен, като в 8-ата минута след изпълнение на корнер Жоел Матип притисна бранителите на Байерн и Холгер Бадщубер си отбеляза автогол за 1:1. В 13-ата минута обаче домакините отново поведоха, след като Робен изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в стената и попадна в Томас Мюлер, който отблизо вкара за 2:1. След гола домакините продължиха да натискат и в 19-ата минута Робен центрира отдясно, а Томас Мюлер продължи с глава към Марио Комес, който отблизо се разписа за 3:1. Това пречупи „миньорите” и те не успяха да сторят нищо до края на мача. Крайното 4:1 бе оформено в 84-ата минута, когато Франк Рибери изведе чудесно Томас Мюлер, който не остави никакви шансове на Нойер и вкара второто си попадение в мача.

След победата си днес Байерн се изкачи на трета позиция с актив от 59 точки, докато Шалке 04 остана на 10-ото си място с 40 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - БУНДЕСЛИГА, 32 КРЪГ
От 29 април (петък) от 21:30 часа
Вердер - Волфсбург 0:1
0:1 Саша Ритер (22)

Кайзерслаутерн - Санкт Паули 2:0
1:0 Кристиан Тиферт (28), 2:0 Матиас Абел (68)

На 30 април (събота) от 16:30 часа
Кьолн - Байер (Леверкузен) 2:0
1:0 Миливое Новакович (67), 2:0 Миливое Новакович (82)

Хофенхайм - Щутгарт 1:2
1:0 Млапа (14), 1:1 Какау (63), 1:2 Кузманович (68-дузпа)

Майнц - Айнтрахт (Франкфурт) 3:0
1:0 Иваншиц (26), 2:0 Сото (38), 3:0 Сото (45)

Хановер - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:1
0:1 Ройс (76)

Хамбургер - Фрайбург 0:2
0:1 Папа Сисе (16), 0:2 Папа Сисе (87)

Борусия (Дортмунд) - Нюрнберг 3:0
1:0 Лукас Бариос (32), 2:0 Роберт Левандовски (43)

Байерн - Шалке 04 4:1
1:0 Ариен Робен (5), 1:1 Холгер Бадщубер (7-автогол), 2:1 Томас Мюлер (13), 3:1 Марио Гомес (19), 4:1 Томас Мюлер (84)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.