Байерн обърна и разби у дома Вердер с 5:2 в среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Двубоят, който започна с минута мълчание в памет на починалия бивш треньор на Барселона Тито Виланова, бе изгледан от бившия президент на клуба Ули Хьонес, който очаква влизането си в затвора за укриване на данъци.

С убедителния успех баварците изравниха собствения си рекорд за най-много попадения срещу един съперник в рамките на един сезон. Те се разписаха 12 пъти във вратата на „бременските музиканти”, след като ги бяха унижили със 7:0 в Бремен през есента. През миналия сезон, в който постигнаха требъл под ръководството на Юп Хайнкес, те бяха вкарали също 12 гола, но във вратата на Хамбургер.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола играха слабо през първата част, въпреки че очаквано доминираха с огромен процент владеене на топката. Гостите от Бремен поведоха с гол на Теодор Гебреселасие (10), възползвал се от пас на Макиади, но Байерн изравни чрез Франк Рибери (20), който бе изведен от Клаудио Писаро. Въпреки това домакините се оттеглиха на почивка с гол пасив, след като Аарън Хънт (36) получи пас от Франко ди Санто и вкара за 1:2.

През втората част в рамките само на няколко минути баварците направиха пълен обрат, след като Клаудио Писаро (53, 57) се разписа на два пъти след подавания на Мюлер и Алаба. Бастиан Швайнщайгер (61) вкара страхотен гол със силен шут след подаване на Филип Лам за 4:2, а Ариен Робен (74) оформи крайното 5:2, което ще повдигне самочувствието на баварците преди реванша срещу Реал (Мадрид) от полуфиналите на Шампионската лига. Те загубиха с 0:1 в първия мач на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид.

С победата си Байерн събра 84 точки на върха, след като още през март триумфира с титлата. Вердер се смъкна на 14-а позиция с 36 пункта.

В друга среща от кръга Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт) поделиха точките, завършвайки 0:0. След равенството Хофенхайм е девети с 41 точки, а гостите от Франкфурт са на 11-а позиция с 36 пункта.

Байерн - Вердер 5:2
0:1 Теодор Гебреселасие (10), 1:1 Франк Рибери (20), 1:2 Аарън Хънт (36), 2:2 Клаудио Писаро (53), 3:2 Клаудио Писаро (57), 4:2 Бастиан Швайнщайгер (61), 5:2 Ариен Робен (74)
26.04.14
15:30 ч.
Волфсбург - Фрайбург 2:2
1:0 Иван Перишич (3), 1:1 Адмир Мехмеди (61), 2:1 Иван Перишич (70), 2:2 Марко Терацино (83)
26.04.14
15:30 ч.
Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
26.04.14
15:30 ч.
Майнц - Нюрнберг 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (30), 2:0 Кристоф Моритц (44)
26.04.14
15:30 ч.
Херта - Айнтрахт (Брауншвайг) 2:0
1:0 Антъни Бруукс (61), 2:0 Сами Алагуи (77)
26.04.14
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 69 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 19 равенства, 25 победи за Борусия (Дортмунд)
27.04.14
16:30 ч.
Аугсбург - Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Аугсбург, 1 равенство, 1 победа за Хамбургер
27.04.14
18:30 ч.
Шалке 04 - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 24 победи за Шалке 04, 25 равенства, 32 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.