Лидерът в австрийската Бундеслига Залцбург срази у дома световния и европейски клубен шампион с класическото 3:0 в контрола на „Ред Бул Арена” и вгорчи рождения ден на Хосеп Гуардиола.

За баварците не играха възстановяващите се от контузии Франк Рибери, Филип Лам, Ариен Робен, Бастиан Швайнщайгер и Даниел ван Буйтен, а треньорът им Гуардиола пусна експериментална отбрана с трима защитници - Хави Мартинес, Данте и Жером Боатенг.

„Биковете” вкараха и трите си гола за успеха още през първата част, а техни автори станаха Мане (13), Джонатан Сориано (20-дузпа) и Цул (44). След почивката баварците играха равностойно на домакините, но не успяха да реализиран почетно попадение.

Съставът на Байерн: Нойер, Мартинес (46 - Рафиня), Данте, Боатенг, Хьойбйерг (76 - Грийн), Кроос, Шакири, Гьотце (46 - Манджукич), Тиаго, Алаба, Мюлер.